Pradžia / Didysis Žaidimas
 

POKALBIAI PRIE FONTANO. Intervista ir pergunta

Draveni ir Guru Guru, kreipiuosi į jus abu. Mano vardas - Avinash. Prašau nesijuokti, esu tabloido reporteris. Noriu padaryti su jumis intervistą prie fontano. Ar galiu jau sakyti savo perguntas?

Algimantas Lyva ir Mindaugas Peleckis
2017 m. Sausio 30 d., 12:22
Skaityta: 41 k.
POKALBIAI PRIE FONTANO. Intervista ir pergunta

Dravenis ir Guru Guru susižvalgo.

- Ką?

- Ačiū, tai aš jau ir eisiu...

- Draveni, tai referento Galiganto agentas – jis nori mus išdurti, nepavyks...

- Guru Guru, mes laisvi, pasiruošę keruakiškai kelionei. Jokių problemų! Šalia fontano - varnų oro uostas ir vietoj skrydžio - aukšti klausimai, o jei atsakysi neteisingai - į basainą ir bul, bul, bul... - džiūgavo Dravenis.

- Bulbul, kaip jau su tavim esam šnekėję, Draveni, yra lakštingala. Man įdomus kitas dalykas: kodėl paukščiai galingesni už lėktuvus? Jų susidūrimas mirtinas. Be abejo, žūva ir paukščiai, bet lėktuvui tai jau nuosprendis, nors ir esama technologijų, kurios nuvaiko paukščius. Ar žmogaus įkyrios mintys nėra tokie pat paukščiai aplink lėktuvus?

- Lakštingala - štampas, klišė, seni banalybių rėmai... Geriau jau varnos... Stebėki, kaip jos didvyriškai pakyla nuo ledo ir skrenda, kai lyja, kai sninga... Paukščiai ir lėktuvai, žmonės ir automobiliai, žuvėdros ir laivai... Technika veja visus į šalį...  Guru Guru, tavo protas – tai lėktuvas, skrendantis autopiloto režimu, o paukščiai primygtinai prašo paimti minčių šturvalą į savo rankas... Antraip...

- Klišė? Visai ji ne kliša. Tiesė, galima sakyti. Arba kreivė. Varnos juodos ir nematematiškos. Jos - apgaulė. Paukščiai yra paukščiai, kad ir ką sakė David Lynch savo Tvin Pykse. Technikos daug, išminties mažai. Žmonijos valdovai nežino, kaip ją pritaikyti geriems darbams, o jei žino, beveik netaiko. Tai kolapsas.

- Technikos viršūnė – galingas robotas, kovojantis prieš degraduotą žmoniją... Tik inžinieriai žino, kaip pritaikyti techniką "geriems" darbams... O kolapsas - godžių humanitarų diktatas, todėl technokratai ir kuria robotus, kad galėtų pašalinti galigantukus, - paaiškino Dravenis.

- Robotas - nuo čekiško žodžio robota, sunkus darbas. Sunkūs laukia robotų laikai. Robotams ir žmonėms. Ar degradavęs robotas geriau už degradavusį žmogų? O gal vis dėlto pankrokas yra išeitis iš labirinto, nes no future for you? Ko mus mokė akademinis pasaulis? Mūsų laukia šviesi ateitis. O ką mes turim? Niūrią dabartį.

- Kūrėjas – tai robotas, nes dirba iš inercijos, be atlygio, be šviesios ateities. Iškili, susireikšminusi dabartis itin žiauri. Nustokite rašyti, dainuoti ir daunuoti, piešti, filmuoti, fotografuoti, nes kai ateis sunkūs (nepakeliami!) laikai, gulėsite gatvėje ant suolelio ir jokia muzika jūsų nepaguos! Pankrokas - tai aklavietė, tai pasispardymas tamsioje skersgatvio tarpuvartėje, tai roko agonija... Akademinis pasaulis nieko nemoko, bet slepia žinias. Guru Guru, ar tu tikrai TURI dabartį? Manau, kad NE, nes tavo reaktyvinis protas klaidžioje praeityje, mąsto apie "šviesią" ateitį. Tu esi kurčias, aklas, negyvas, miręs pasauliui, artimiesiams ir sau...

Trata automatas
Nešu jį per petį
Kur man šauti, pasakys
Balsas galvoje, b....

- Guru Guru, tu kalbi eilėmis, kai nerandi išeitis. kaip toliau gyventi, tu tarsi neturi jokio supratimo kur esi. Tu pametei orientyrus, nes slepi savo patirtį, net ir nuo savęs. Tai - stabdis, automatas, šaudantis į tave...

Sužviegė stamdžiai, prie užšalusio fontano privažiavo Chrysler, išlipo Giedrė:

- Draveni, atvariau tavo tačką! – šūktelėjo mergina.

- Guru Guru, važiuokime - gyvensi ir mirsi vienu metu, todėl neprireiks ir automato, - pasiūlė Dravenis, - kelionė tave išgelbės nuo emocinio tingumo.

- Gyventi sunkiau nei mirti. Taika yra tik žodis. O dabar - prie sienos, niekadėjau!

- Tu esi emocinėje aklavietėje, tau reikia sprogimo... Padaryki ką nors naudingo kitiems. Aplankyki savo tėvus, pažaiski su katinu, su šuniuku... Tave apsėdo dvasinė tinginyste – tu nežinai kam gyveni - liko tik pareigos. Tai atsitinka , kai dirbi širdžiai nemielus darbus, todėl lipki į Chrysler ir skrendam greičiau už vėją, - ragino Dravenis, - tavęs laukia susitikimas su savo Lemtimi!

- Visa tai žodžiai, o aš visada esu Kelyje. Tavo žodžiai, kaip vėjas, tik prašvilpia pro šalį.

- Guru Guru, reikia pramušti abejonių ir nuoskaudų bloką, todėl neskieski savo gyvenimo kava, sukapoki tortą į dvi dalis ir išmeski!
Tik po ilgų apmąstymų, Guru Guru pastebėjo, kad šalia jo sėdi Mylimoji. Taip, jis įlipo į Chrysler ir keliaus ne vienas.

- Aš pabudau! – rėkė Guru Guru.

- Jei aš užmigsiu – galas visiems! – pastebėjo Dravenis.
Automobilis skriejo į naujus tolius, į dar neatrastus pasaulius.

- Kur lekiam? – paklausė Guru Guru.

- Asfaltas įtemptas kaip styga, griežia ratai!

- Gerai važiuoji... – pagyrė Giedrė.

- Baisoka važiuoti su tavimi... – pastebėjo Guru Guru Mylimoji.

- Greitkelis skamba it Stockhauseno nata! – gyrėsi Dravenis.

- Būk atsargus, Štokas - kietas akmenėlis, gali apvirsti... – įspėjo Guru Guru.

- Vertinu šį kompouzą!

- Nejaugi, turbūt nemiegojai visą naktį? – abejojo Guru Guru.

- Tai tu pelėda!

- Miegojau, anksti guliau, apie vienuoliktą, apie 4 išbudau.

- Vienas mano pažįstamas kambaryje buvo pasistatęs palapinę ir tik ten miegodavo.

- Aš miegočiau šalia palapinės, miegmaišyje.

- Taip reikia elgtis miške, kai lyja lietus.

- Tada dygsta daug grybų, ir labai gražu. Deja, jau nebėra šernų. Iššaudė.

- Ir pabudus nereikia praustis... Liko tik šlapi šernai!

- Šlapi Šernai buvo pirmoji mano heavy metal grupė, kuriai didžiausią įtaką, be abejo, padarė Pesniary ir Black Sabbath.

- Guru Guru, deja, tu klysti, tai Pesniary padarė didžiulę kūrybinę įtaką Black Sabbath...

- Tai tu irgi žinai tą paslaptį, kad BS narys (pavardė mums žinoma) slapta žavėjosi jų kūryba?

- BS - tai Bahamai! - nudžiugo Giedrė.

- Na, žinoma, - neabejojo Guru Guru.

Įelektrintas Dravenis pradėjo deklamuoti:

SISTEMA
SISTEMA
SISTEMA
SISTEMA
SISTEMA

Dialektiškas Guru Guru pasiūlė rebusą:

SISTEMA, SISTEMA,
KOKIA TU GRAŽI
O TOJ SISTEMOJ...
(įrašyk eilutę)

Dravenis dar stipriau paspaudė akseleratoriaus pedalą, trakštelėjo kaukolė, sužibo mintis:

SISTEMA, SISTEMA,
KOKIA TU GRAŽI
O TOJ SISTEMOJ...
MANO ŠIRDELĖ

- Ruination su Sėkla dainavo kitaip, čia daug gražiau, pagal visas Pesniary tradicijas, - pastebėjo Giedrė.

- Savo dainavimu Pesniary griovė tarybinės (sovietinės?!) estrados tradicijas, - triumfavo Dravenis.

- Bet tradicijos nesugriuvo, tik persidažė ir persivadino, - patikslino Guru Guru sukdamas į Kultūros ministerijos kiemą. Laukė rimtas susitikimas ant kilimo.

Vilnius, 2017 m.

Komentarai