Pradžia / Radikaliai
 

ATVIRI LANGAI. SVEIKINAM LIETUVĄ!

Prieš 103 metus, vasario 16 dieną Lietuva paskelbė atstatanti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą valstybę. Kokie mes tapome, ką užauginome per daugiau nei šimtmetį ir per kiekvienus nueitus Laisvės metus? Žvelgdami į šimtametės valstybės puslapius, kiekvieną dieną visi kartu kuriame Lietuvą.

Radikaliai.lt
2021 m. Vasario 09 d., 14:14
Skaityta: 15 k.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Ši data, nuo pat atkūrimo laikotarpio, yra ypatingai reikšminga vienam iš Kauno simbolių – Kauno pučiamųjų instrumentų orkestrui „Ąžuolynas“, kuris kiekvienais metais dalyvauja visose Valstybinėse šventinėse ir koncertinėse iniciatyvose. Ilgametis orkestro muzikantas, kolektyvui skyręs daugiau nei keturis dešimtmečius savo gyvenimo Viktoras Mickevičius, dalinasi iki šiol gyvais pirmųjų Vasario 16-sios šventinių eisenų atsiminimais: „Buvo nepamirštamas laikas ir emocija. Tai sunku išreikšti žodžiais – širdys spurdėjo nuo jausmo, kad esame Laisvi. Plazdančių trispalvių jūra, minios žmonių ir kolona vedama mūsų orkestro. Vienas kitam sakėme ir jautėme – įvyko stebuklas.“.

Nors šiais metais, dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos negalėsime išeiti į miestų aikštes, susikibus žygiuoti bei jausti vienybę – orkestras „Ąžuolynas“ kartu su dar penkiais Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrais kviečia Lietuvą sveikinti virtualiai. Iš šešių miestų, tiesioginės transliacijos metu, iškilmingai skambės antruoju Lietuvos himnu tapusi, Stasio Šimkaus ir Jurgio Zauerveino dainos „Lietuviais esame mes gimę“ orkestrinė versija simbolizuojanti ne tik šventę, bet ir prasmingą vienybės sueigą. Vasario 16 d. 12 val. atverkime langus ir drauge pasveikinkime Lietuvą!

Tiesioginė transliacija vyks koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ YouTube kanale bei Facebook platformoje. Iniciatyva yra tęstinio virtualaus koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ projekto „Atviri langai“ dalis.

Vasario 16–osios iniciatyvoje dalyvauja - Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“, Šiaulių pučiamųjų orkestras, Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų orkestras „Garsas“, Palangos orkestras, Marijampolės kultūros centro pučiamųjų orkestras, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų orkestras.

Pirmoji salvė jubiliejinių metų projekcijoms

Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ – profesionalus ir nuolat meistriškumo kartelę keliantis orkestras, kurio kūrybinė veikla yra labai reikšminga Kaunui bei Lietuvai. Kolektyvo veiklos spektras be galo platus – nuo eisenų miesto gatvėmis ir muzikinių piknikų Kauno parkuose iki akademinių koncertų su pasaulinio garso atlikėjais. Kolektyvo rengiamos edukacinės programos ne vieną jaunuolį įkvėpė paimti į rankas muzikos instrumentą ir pasinerti į muzikos pasaulį. Orkestras taip pat aktyviai palaiko glaudžius kūrybinius ryšius su kitų šalies miestų pučiamųjų instrumentų orkestrais, meno kolektyvais, kūrėjais ir atlikėjais.               

Tvariausiam Kauno muzikos kolektyvui 2021 - ieji metai yra labai ypatingi – orkestras pradeda 60 – tąjį koncertinį sezoną, o Lietuvos Valstybės Atkūrimo dienai skirta iniciatyva bus tarsi pirmoji salvė jubiliejinių metų projekcijoms, siunčianti klausytojams žinutę apie naujus koncertus, projektus bei unikalius sumanymus apie kuriuos pranešime netrukus.

Komentarai