Pradžia / Radikaliai
 

Atidaryta paroda „PASAKŲ IR SAKMIŲ ŠALYJE – AMŽINAME ŽEMĖS GLĖBYJE“

Birželio 13 d. Aukštadvario miestelio bibliotekoje, Trakų r., atidaryta kraštietės redaktorės, menotyrininkės, muziejininkės, fotografės Onos Gaidamavičiūtės paveikslų, iliustracijų paroda „PASAKŲ IR SAKMIŲ ŠALYJE – AMŽINAME ŽEMĖS GLĖBYJE“.

Radikaliai.lt
2020 m. Birželio 15 d., 13:54
Skaityta: 30 k.
Onos Gaidamavičiūtės nuotr.
Onos Gaidamavičiūtės nuotr.

Parodoje eksponuojama arti dvidešimties Onutės Gaidamavičiūtės pieštų ir tapytų paveikslų, didesnio ir mažesnio formatų. Įvairiomis spalvomis spindinčiuose paveiksluose, kurie yra ir iliustracijos, – pasakų, sakmių veikėjai, baltų mitologijos personažai: gerosios laumės, mistiški paukščiai, jaukūs katinai.

Parodos autorė pasakojo: „Kūryba, kaip ir gamta, lydi mane visa gyvenimą, kaip ir gyvenimas – kūrybą… Užaugusi vienkiemyje šalia Stakliškių, visada buvau arti gamtos, jos pasaulio paslapčių. Augau tarsi ta laumė, liesdama ir akimis lydėdama saulės kelią, saulės kelio gijas: nuo jos tekos iki laidos… Artimiausia man buvo ir liko paukščiai, tie žvitrūs keleiviai, tarpininkai tarp žemės ir dangaus. Jie taip pat lydi mane visa gyvenimą. Kaip ir drugiai bei gėlės… Vienas iš didžiausių stebuklų yra žydėjimas… Gražiausias ir trapiausias metas… Kai apsikabina dieviškas grožis ir laikinybė, tirpstanti vėjo perpučiamuose gležnuose obelų žieduose…“

O. Gaidamavičiūtės paveikslų ir iliustracijų paroda Aukštadvario miestelio bibliotekoje veiks iki liepos 31 d.

Komentarai