Pradžia / Radikaliai
 

„Open Gallery“ galerijos atidaryme – nemokami šokio ir teatro performansai

Rugsėjo 8-9 dienomis Vilniuje vyksiančiame muzikos ir menų festivalyje „Loftas Fest“ bus atidaryta unikali meno galerija „Open Gallery“, kuri įsikurs industrinėje buvusių gamyklų teritorijoje. Jos metu po atviru dangumi įsikurs ir speciali meno erdvė teatro ir šokio projektams – „Art Stage“. Ši meno pasirodymų erdvė kvies į teatrą ir šokį pažvelgti naujai – neįprastoje, industrinėje aplinkoje. „Art Stage“ programa bus „Open Gallery“ atidarymo dalis.

LOFTAS inf.
2017 m. Rugpjūčio 24 d., 23:10
Skaityta: 41 k.
Vienintelis Lietuvoje butō šokio teatras „Okarukas“ pristatys šokio teatro performansą „Hereafter“. Šio spektaklio idėjos autorė – Amsterdamo ir Paryžiaus scenoje jau įsitvirtinusi šiuolaikinio meno kūrėja Inga Cholmogorova, žinoma kūrybiniu slapyvardžiu Sakurako.
Vienintelis Lietuvoje butō šokio teatras „Okarukas“ pristatys šokio teatro performansą „Hereafter“. Šio spektaklio idėjos autorė – Amsterdamo ir Paryžiaus scenoje jau įsitvirtinusi šiuolaikinio meno kūrėja Inga Cholmogorova, žinoma kūrybiniu slapyvardžiu Sakurako.

Performatyvioje „Art stage“ erdvėje bus galima išvysti tris įspūdingus projektus. Vienas jų Klaipėdos Apeirono teatro spektaklis „Palikuonis“. Tai režisierės Eglės Kazickaitės darbas apie politinių ir religinių dogmų valdomus žmones ir bandymą išvesti tobulo palikuonio formulę. Performatyvus spektaklis, eksperimentas, žaidžiant detalėmis, veiksmais ir Apeironui būdingais simboliais, atskleis žiūrovams žodžio teatrą pakeitusį minties perdavimą.

Savo pasirodymu žiūrovus kvies ir šokėjų trijulės pasirodymas „Ground Zero“. Tai militaristinis terminas, reiškiantis „sunaikinti iki pagrindų“. Tačiau Marius Paplauskas, Marius Pinigis ir Andrius Stakelė akcentuoja, kad šokiu scenoje atskleis visuomenėje paplitusį rizikos faktorių „viskas arba nieko“. M. Paplausko, M. Pinigio ir A. Stakelės įkvėpimo šaltinis yra „Rokis“, „Terminatorius“, Bruce'as Lee, Muhammadas Ali, Michaelas Jacksonas, Jimmis Hedrixas ir daugelis kitų filmų, personažų, muzikos atlikėjų ir aktorių, kuriuos jie atskleis intriguojančiame pasirodyme.

Vienintelis Lietuvoje butō šokio teatras „Okarukas“ pristatys šokio teatro performansą „Hereafter“. “Hereafter” performansas-spektaklis abstrakčiai muzikos, judesio ir gestų kalba (naudojantis Lietuvoje mažai žinoma japoniško šiuolaikinio šokio butō techniką) pasakoja saujelės žmonių istoriją, kurie paslaptingai atsiradę čia ir dabar iš nežinomos ateities.  Jie pabunda be jokios atminties: kas jie tokie, kas atsitiko, kodėl jie nieko neprisimena, o svarbiausia – kas bus toliau...  Būtent tai jie ir bando išsiaiškinti bei užmegzti tarpusavio santykius. Šio spektaklio idėjos autorė – Amsterdamo ir Paryžiaus scenoje jau įsitvirtinusi šiuolaikinio meno kūrėja Inga Cholmogorova, žinoma kūrybiniu slapyvardžiu Sakurako. Futuristinio dvelksmo turintį pasirodymą rugsėjį galės išvysti ir vilniečiai.

Į „Open Gallery“ atidarymą rugsėjo 8-9 d. kviečiami ne tik teatro ir šokio gerbėjai, bet ir šviesos instaliacijoms, gatvės menui neabejingi lankytojai. Netradicinėje „Open Gallery“ galerijoje savo darbus pristatys pripažinti Lietuvos bei užsienio kūrėjai ir menininkai iš Lietuvos, Prancūzijos, Švedijos, Austrijos, Didžiosios Britanijos.

„Open Gallery“ atidarymas įvyks muzikos ir menų festivalio „Loftas Fest“ metu.

Ground Zero

Komentarai