Pradžia / Didysis Žaidimas
 

Susitikimas Vilniuje su Lama Cevangu Dordžė – vardan taikos Žemėje!

Tik gruodžio 5-ąją 12.00 val. vieninteliame Lietuvoje Vilniaus Budistų – induistų centre – parduotuvėje „MAHAMUDRA“ (Basanavičiaus g. 25) įvyks nepamirštamas susitikimas – paskaita su Unikaliu Svečiu – Lama Cevangu Dordžė (Lama Tsewang Dorje)!

Radikaliai.lt
2015 m. Gruodžio 03 d., 18:39
Skaityta: 76 k.
Susitikimas Vilniuje su Lama Cevangu Dordžė – vardan taikos Žemėje!

Тoks įvykis būna tik kartą gyvenime!

Lama Cevangas Dordžė (Lama Tsewang Dorje) gimė 1956 metais budistinių tradicijų krašte Butane, nusidriekusiame Himalajų kalnų masyve tarp Indijos ir Tibeto. Nuo mažų dienų Lama Cevangas Dordžė visas savo gyvybines galias skyrė Budizmo praktikai, skleidė meilę bei atjautą viskam, kas gyva šiam pasauly. Iškilūs įvairių Tibeto Budizmo mokyklų Mokytojai jam perdavė savo mokymus bei įgalinimus ir  taip jis tapo kompetentingu mokytoju – Lama.

Žymiojo Budizmo mokytojo Gangtengo Tulku Rinpočės kvietimu Lama Cevangas Dordžė 1998 m. rugpjūtį atvyko į Prancūziją vadovauti europiniam „Pema Yang Dzong“ centrui Blijė (Blye) vietovėje.

Visas lėšas, surinktas Mokymų ir paskaitų metu Lama Cevangas Dordžė skiria ypatingam Dudulo Stupos statybos Butane projektui.

DUDUL STUPOS PROJEKTAS

Jo Eminencija Dzogčen Polo Khen Rinpočė –  įžymus Budizmo Mokytojas iš Tibeto – kuris buvo ištremtas į  Butaną ir 1970-aisiais ten tapo legendiniu pranašu, nukryžiuotu Gelepoje, Butano Pietuose, prie pat Indijos sienos. Polo Khen Rinpočės prieš pat mirtį suformuluota vizija buvo aiški: taikus ir laimingas pasaulis negali egzistuoti, kol bus ligų, epidemijų, karų ir konfliktų, ekologinių sukrėtimų. Ir tiktai Dudulo Stupa – „Stupa, sutramdanti demonus“ gali padėti jį sukurti.

Lama Cevangas, remdamasis šia Mokytojo vizija, savo rankomis pradėjo kurti Dudulo Stupą. Ši 43 metrų aukščio stupa simbolizuoja aktyvųjį Budos buvimą. Budos doktrina – jo širdis, pripildyta šventumo: nuolatinės atjautos, globėjiškumo ir altruistinės pagalbos. Stupos spinduliavimas paliestų ne tik tas būtybes, kurios ją stato ir kuria, bet taip pat ir visus tuos, kurie ateis jai atnašauti ir ją pagarbinti.

Butano vyriausybė, reaguodama į šį kilnų didelio masto projektą, padovanojo 8 hektarų žemės sklypą, o jo pašventinimui Lama Cevangas Dordžė pakvietė didžiuosius savo Mokytojus – J.Š. Dže Kenpo Tulku Džigmė Čoda Rinpočę, Gangteng Tulku Rinpočę, Namkhą Njingpo Rinpočę ir Patrul Rinpočę, kuris atvyko specialiai iš Tibeto.

Žemės terasavimo darbai prasidėjo 2009-aisiais, o pirmasis statybinis pamato akmuo buvo įmūrytas 2011 m. Tai padarė Butano Būsto ir kultūros ministras.

Į šiaurę nuo Stupos Lama Cevangas ketina pastatyti budistinį studijų centrą – koledžą, kuriame galėtų studijuoti jauni žmonės, kilę iš vargingų šeimų. 215 vienuolių, vyrų ir moterų, baigę Stupos koledžą, pasišvęs kitų mokymams, tuo pat metu atlikdami nuolatines apeigas taikos ir laimės vardan pasaulyje.

Parama yra sveikintina! 

Į susitikimą su Lama Tsevang Dordžė gruodžio 5-ąją 12.00 val. Vilniaus Budistų – induistų centre – parduotuvėje „MAHAMUDRA“ (Basanavičiaus g. 25) būtina registracija telefonu: +370 682 23 888. 

Komentarai