Pradžia / Radikaliai
 

Šliaužte už Lietuvą!

Kompozitorius, muzikantas, rašytojas avangardistas Jaras Ramūnas (anksčiau - Ramūnas Jaras) turi skubų pranešimą.

Jaras Ramūnas
2012 m. Balandžio 06 d., 23:10
Skaityta: 457 k.
Jaras Ramūnas. Jaro Ramūno asmeninio archyvo nuotr.
Jaras Ramūnas. Jaro Ramūno asmeninio archyvo nuotr.

Menininkas Jaras Ramūnas šliauš už Lietuvos vienybę 2012 m. balandžio 9 d., 14 val., ant Kauno Aleksoto (Vytauto Didžiojo) tilto.

Kviečiame jus atspindėti prieš Lietuvos visuomenės susiskaldymą nukreiptą kuklų absurdo performansą, prasidėsiantį prie Veiverių g. perėjos (tarp tilto ir funikulieriaus) ir pasibaigsiantį kitoje upės pusėje. Performanso metu atlikėjas pilvu peršliauš tiltą (pėsčiųjų kelkraščiu).
 
Daug kas viešai rašė ir kalbėjo, kad laikas nustoti nekęsti vieni kitų. Tačiau situacija nesikeičia. Galbūt akcijos absurdiškumas atkreips dėmesį į harmonijos visuomenėje būtinumą?
 
Performansas, kaip įprasta šiam žanrui, absurdiškas, tačiau jį galima iššifruoti taip: Kaunas yra tarp Suvalkijos ir Aukštaitijos, šie du regionai skiriami Nemuno upės. Atliekamas meninis veiksmas - tai tarsi bandymas suvienyti du skirtingus etninius regionus. Galbūt tai, kad per lietuviškiausią Lietuvos miestą eina regionų skiriančioji linija ir yra Lietuvos visuomenės susiskaidymo priežastis? Nes kur daugiau jos ieškoti? Akcijos pagrindinis akcentas (šliaužimas) autoriaus suprantamas kaip dar nuolankesnis, dar labiau nusižeminęs veiksmas nei atsiklaupimas. Tai aliuzija į siekį gauti nuodėmių išrišimą, gulint ant bažnyčios grindų.
 
Atlikėjas, jei leis galimybės, peršliauš ne tik tiltą, bet ir dvi gatves, esančias lygiagrečiai upei (Veiverių g. pėsčiųjų perėja ir Karaliaus Mindaugo pr., požemine perėja).
 
Renginys truks apie 30 min., arba trumpiau.
 
Jaras Ramūnas
 
 
Kauno Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tiltas. efoto.lt nuotr. 
Komentarai