Pradžia / Garsas / Sound
 

Recenzija. THE STATION - Drama (2018). Ave Maria

Kadangi esu subjektyvus, kalbėdamas apie THE STATION (šios grupės muzika išties labai patinka), o ir antrasis albumas buvo labai lauktas, todėl pasistengsiu maksimaliai objektyviai apibūdinti, koks jis. Trumpai reziuomuojant, tai - ieškanti grupė, kurios ieškojimai ir toliau vyksta sėkmingai. Albumas DRAMA skiriasi nuo pirmojo, IŠSIŠAKOJANČIŲ TAKELIŲ MIESTAS (2017), tačiau ne tiek, kad nebepažintum grupės. Abu albumai vienodai kokybiški, todėl abiems - sakau tai iškart - rašau vienodą, aukščiausią įmanomą balą.

Mindaugas Peleckis
2018 m. Gegužės 10 d., 12:31
Skaityta: 139 k.
Recenzija. THE STATION - Drama (2018). Ave Maria

Recenziją pirmajam albumui galite skaityti čia: http://www.radikaliai.lt/garsas-sound/3962-recenzija-the-station-issisakojanciu-takeliu-miestas-2017-issilupo-akis-kad-galetu-matyti.

Apie antrąjį albumą pradėsiu kalbėti faktais. Jis glaustesnis, trumpesnis dešimčia minučių (pirmasis truko 58, šis 48 minutes), jame ne 12, kaip pirmajame, bet 10 dainų. Įdomus albumo viršelis, lyg ir ne toks išpuoselėtas kaip pirmojo albumo, kurį lydėjo ir komiksas. Ko gero, įpareigoja ir pavadinimas DRAMA.

O albumas tikrai dramatiškas, jei kalbėsime ir apie muziką, ir apie dainų tekstus (jie, kaip visada, gausūs įdomių citatų, jų interpretacijų, kitaip tariant - puikūs).

Muzikos prasme tai iš esmės gothic rock stilistikos albumas, vietomis primenantis (bet nekopijuojantis) THE SISTERS OF MERCY. Daugiau moteriško vokalo (ypač jis gražus dainoje VAIKAS), beveik nėra Mykolo Katkaus falceto. Muzikoje esama ir eksperimentinių pasažų (kūrinys VISI TAKAI VEDA ŽEMYN; atrodo, takų ir takelių motyvas M. Katkui itin svarbus), ir baladžių (PUSĖ KETURIŲ, NAKTIS, iš dalies kai kurie kiti kūriniai), ir smarkių, šokiams (gotiškai pasiutpolkei) tinkamų dainų (pvz., absoliutus hitas BĖK, pradedantis albumą), ir MINISTRY industrinę muziką menančių motyvų (TIK TAU). Įspūdinga sunkiai nusakomo stiliaus (no wave?) daina MEILĖ IR VAISTAI, kur ir puiki soluotė, ir įdomus tekstas, ir Mykolo falcetas, ir moteriškas vokalas. O galvoje nuolat sukasi žodžiai sekmadienio saulė iš puikios dainos SAULĖ... Burtai?

Kitaip tariant, rasime visko, bet svarbiausia, kad ši, kaip sako chorvatai, mješanica, dera tarpusavyje, ir visos dainos yra vienodai kokybiškos, kad ir kokios stilistikos jos būtų. 

THE STATION antruoju albumu bent jau mano manymu užsitikrino vietą Lietuvos roko muzikos Olimpe, tačiau tai turi ir minusą - trečiojo albumo gerbėjai lauks su dar didesniu nerimu. Neabejoju, "STOTIS" su užduotimi puikiai susitvarkys.

P.S. Paskutinė albumo daina baigiama netikėtai (nors gotai nė kiek neapstulbtų): deklamuojant-dainuojant sakralinę frazę AVE MARIA. Va čia tai jėga.

https://open.spotify.com/album/500rWPIH3S4Z5kiR61Wvtz

https://www.pakartot.lt/album/drama2

Komentarai