Pradžia / Garsas / Sound
 

Žalias savaitgalis Telšiuose: gūsingas vėjas „nešė stogą“

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį Telšiuose, prie Germanto ežero, kartu su gūsinga vėtra praūžė ir septintasis gyvos dainos festivalis „Aš toks vienas“. Puikų muzikinį kokteilį su pikantiškais prieskoniais žiūrovams pasiūlė renginio organizatoriai Telšių kultūros centro komanda: atvykti viliojo ne tik žinomi atlikėjai, bet ir dėmesys šeimoms, sveiką gyvenseną propaguojantiems ir naujovių ir žinių trokštantiems telšiškiams bei miesto svečiams.

Telšių kultūros centro inf.
2017 m. Rugpjūčio 06 d., 13:57
Skaityta: 40 k.
Žalias savaitgalis Telšiuose: gūsingas vėjas „nešė stogą“

Dėmesys šeimai

Tradiciniame ir jau miesto veidu tapusiame renginyje nestigo nepakartojamų emocijų, puikių gyvos muzikos akordų ir įsimintinų akimirkų. Šiųmetė renginio idėja – skatinti sveiką gyvenseną, ugdyti sąmoningumą ir šviesti visuomenę. Festivalis gyvuoja daugiau kaip septynerius metus, tačiau išlaikyta kruopščiai saugoma festivalio koncepcija klausytojus džiuginti kokybiškos ir profesionalios muzikos garsais populiarinant bardų muzikos stilių.

Ir ne tik gyvai atliekama muzika šiame gyvos dainos festivalyje atlieka svarbų vaidmenį. Didelis dėmesys skiriamas šeimoms ir į renginį atvykstantiems vaikams. „Tai metas pabūti kartu su šeima: įvairi ypatinga muzika, grynas oras, erdvė šėlionėms pievoje, pats skaniausias mamos suteptas sumuštinis ir tėčio ruošta kvapni žolelių arbata, šiltas pyragas ir smagus laikas su pačiais artimiausiais jaukiame gamtos prieglobstyje. Toks yra pagrindinis mūsų organizuojamo festivalio sumanymas“, – sako Telšių kultūros centro direktorės pavaduotojas, laikinai einantis direktoriaus pareigas, Linas Ulkštinas.

Įruoštoje „Zuikių pievoje“ mažaisiais rūpinosi ir juos linksmino vaikų kambarys „Simba“, vaikų veidus puošė modernaus muzikos mokyklos Telšiuose „Conmusica“ atstovės, o vizažistė Eligija Narmontienė ant rankų piešiamomis „henna“ tatuiruotėmis pritraukė dešimtis smalsuolių.

Šviežios žinios

Išgirsti dar neišgirsto ir pamatyti dar nematyto susirinkusius traukė įrengta paskaitų palapinė „Žaliasis Žinių Taškas“ (ŽŽT). Paskaitas skaitė ir savo išmintį perdavė žemaičių tarmės žinovas bei kalbos meistras Šiaulių universiteto studijų prorektorius doc. dr. Juozas Pabrėža, Klaipėdos universiteto dėstytojas, grupės „Jazzmaitija“ įkūrėjas, džiazo virtuozas Donatas Bukauskas, sporto klubo „Lora“ įkūrėja Loreta Šepikienė – Baltrimaitė. žaliaisiais kokteiliais vaišino Telšių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

Organizatoriai ragino visus namie palikti automobilius ir į festivalį atvykti viešuoju transportu ar dviračiais, tad, dar neprasidėjus renginiui, miesto centre, Turgaus aikštėje, jau būriavosi dviratininkai, kurie kartu atmynė prie Germanto ežero.

Nuvilnijus ežero bangomis gyvos dainos festivalio „Aš toks vienas“ himnui, prasidėjo grupių ir atlikėjų pasirodymai, susirinkusius pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, renginį vedė aktorė, socialinių iniciatyvų autorė ir laidų vedėja Beata Tiškevič. Įsimintiniausias akimirkas fiksavo oficiali festivalio fotografė Sigita Gailiuvienė („Siga Photograpfy“).

Vėjas plėšė stogus

Šiųmetė vasara Lietuvai šykšti gerų orų, tad ne išimtis buvo ir šis savaitgalis. Pakilęs vėjas ir permirkti grasinantis lietus išgąsdino ne vieną, tačiau nepabūgusių vėtros vis tik netrūko, o vakarop išsigiedrijęs oras visus pradžiugino. „Kasmet atvykstu į šį festivalį. Tai atgaiva sielai. Liūdna, kad permainingas oras nebuvo toks draugiškas žiūrovams, koks yra šis festivalis“, – kalbėjo pakalbinta žiūrovė Laura.

Nepaisydami nedėkingo oro ir siaučiančios visų palapinių stogus besikėsinančios nunešti ir daiktus į orą keliančios vėtros, žiūrovus linksmino visiems gerai žinomi muzikantai. Šiemet, be Telšius jau spėjusių pamėgti grupių ir atlikėjų, pirmą kartą gyvai dūzgė „Kamanių šilelis“, festivalio scenoje debiutavo Vygantas ir grupė, gerų emocijų negailėjo grupės „Poliarizuoti stiklai“, „Rebelheart“, „Pelenai“, viešėjo svečiai iš Latvijos grupė „Billy B and his Sonic Rockets“, į žiūrovų širdis beldėsi Darius Žvirblis kartu su „Musica Libera“ ir perkusininku Viktoru Rubežu, Povilas Girdenis, Vygantas Kazlauskas su gitaristu Tomu Varnagiriu ir akordeonistu Tadu Motiečiumi. Gyvos muzikos kokteilio sudėtį papildė po keleto metų pertraukos į festivalį sugrįžusi Ieva Narkutė su gitaristu Aurimu Driuku, pasirodys telšiškiai Endrius Bričkus ir Lukas Gruzbarzdis. Tarp pasirodymų sustingusius kūnus išjudinti padėjo L. Šepikienė – Baltrimaitė.

Puikiai su publika bendravusi ir jaukią atmosferą kūrusi B. Tiškevič ne vienam padovanojo specialiai festivaliui skirtos žolininkės Adelės Karaliūnaitės rinktos žolelių arbatos „Aš toks vienas“. „Būna, kad ir laimi. Festivalio arbata jau mano rankose, dabar turėsiu kuo pavaišinti svečius“, – vis neblėstančia šypsena nuo veido kalbėjo žiūrovė Jūratė.

Grupės „Rebelheart“ lyderis Darius Mickus gyrė žiūrovus už narsą ir drąsą tokiu oru ateiti į festivalį. Anot jo, tokiu oru geriausiu atveju festivalį galima stebėti tik sėdint automobilyje.

Sugrįžo į gamtos prieglobstį

Organizatoriai džiaugiasi vėl galėję pakviesti festivalio gerbėjus prie tikrąją festivalio dvasią kuriančios vietos – Germanto ežero. „Dėkojame Telšių rajono savivaldybės administracijai už iniciatyvą, palaikymą ir skatinimą išsaugoti tradicinį festivalį „Aš toks vienas“, esame laimingi turėdami nuostabių ir darbščių savanorių būrį, daugybę puikių partnerių VšĮ „Telšių miškų urėdija“ ir kolegiškai dirbančių petys petin Telšių miesto seniūnijos bei Telšių rajono savivaldybės Gadūnavo seniūnijos darbuotojų“, – akcentavo L. Ulkštinas ir pabrėžė, kad be žmogiškųjų išteklių didelį indėlį festivaliui augti įnešė rėmėjai VšĮ „Kretingos maistas“, UAB „Žemaitijos keliai“, UAB „Ežerūna“, UAB „Kvėdarsta“, UAB „Eigirdžių agrofirma“, AB „Telteksa“, UAB „Sidonas ir Ko“, UAB „Nevda“, draugai UAB „Telšių statyba“, UAB „Gurmanų gildija“, UAB „Pitlius“, UAB „Baltijos mineralinių vandenų kompanija“, „Zippo žiebtuvėliai“.

Gyvos dainos festivalį „Aš toks vienas“ tiesiogiai transliavo „Delfi TV“, tad pabūgę žvarbaus ir visai nevasariško oro renginį stebėjo ne vienas tūkstantis žiūrovų. Organizacinė komanda negaili šiltų padėkos žodžių ir savo informaciniams rėmėjams laikraščiams „Kalvotoji Žemaitija“, „Telšių Žinios“, „Penktadienio Žemaitis“, naujienų portalui „Regionų naujienos“, radijo stočiai „XXL fm“ ir kitiems prisidėjusiems rengiant septintąjį gyvos dainos festivalį.

Komentarai