Pradžia / Didysis Žaidimas
 

MACHINE MESSIAH

Visą Lietuvą sukrėtė unikalus kosminis įvykis. Gal ir lauktai, visai šalia Akropolio, dar nepastatytame stadione (dabar paaiškėjo, kodėl niekam, niekaip nepavyko užbaigti paprastų statybų) nusileido Metalinis pterodaktilis. Iš visos Lietuvos suplūdo robotai, ir paaiškėjo įdomus faktas, kad tik Lietuvoje šalia žmonių gyvena robotai. Metalinis pterodaktilis neįtikėtinai greitai (pažangios technologijos) pastatė aukštakrosnę.

Algimantas Lyva ir Mindaugas Peleckis
2019 m. Rugpjūčio 21 d., 16:18
Skaityta: 62 k.
MACHINE MESSIAH

- Aš - Mesijas, atvykau jūsų išgelbėti iš vergovės. Kai ištirpsite liepsnoje, Aš iš jūsų kūnų metalo sukonstruosiu naujus įstabius robotus. Gyvensite tolimoje Rojaus galaktikoje, ir net galėsite daugintis. Pirmyn į šventą ugnį!

Robotai klusniai ištirpo palaimos liepsnose, ir Žemėje neliko robotų - tik žmonės. Paslaptingai dingo ir Mesijas bei aukštakrosnė: jų vietoje spindėjo naujas stadionas. Paskutinė dovana žemiečiams. Bet tai dar ne pabaiga - katastrofiškai trūko valdininkų, biurokratų... Ištuštėjo savivaldybės, ministerijos, departamentai... Neišvengiamai artėjo nauji seimo rinkimai: liko vos keli nariai.

Paaiškėjo ir dar kai kas. Kol žmonės ramiai miegojo miegą miegamuosiuose rajonuose, naktimis sostinėje vykdavo tikra apokaliptinė kova. O kovėsi Metalinis Mesijas ir Veganas Atamanas.

Veganai, skirtingai nei dažnai manoma, nėra nusilpę, bejėgiai, beagresiai ir, atsiprašant, bekiaušiai. Augalų kraujas, nors ir žalias, juose pažadindavo neregėtą jėgą, ypač naktimis, kai nebūdavo pagal jų nuostatas galima valgyti, todėl alkani Vegano Atamano šalininkai aršiai kovėsi su Metaliniu Mesijumi ir jo armija. Piar-kūnas, kas ten vykdavo, kol pirmieji gaidžiai ir žadintuvai nepradėdavo kukuoti.

Taip, taip, naivu būtų tikėtis, kad Metalinis Mesijas iškeliavo į Rojaus galaktiką, jis Žemės planetoje turėjo slaptų tikslų. Du pešasi, o trečias skaičiuoja pinigus... Nemirštanti klasika. Galigantas atidžiai stebėjo titanų kovą, ir kai jų jėgos ėmė silpti, pašlijo disciplina, visagalis Kultūros ministro referentas sukūrė naują partiją (simuliakrą!) AMŽIAMS VALDŽIOJE.

Be žiniasklaidos tu niekas, todėl Galigantas atėjo į TV studiją MES TIK ŽMONĖS, ir didžiai nustebo, kad aktualią politinę laidą LIETUVA BE ROBOTŲ vedė (atseit, moderavo) Guru Guru. Išvykus robotams, atsirado daug laisvų darbo vietų (paprasčiau kalbant, paaiškėjo, kad daugelis buvusių žurnalistų - robotai).

- Ar turite programą, ir kokia ji? – paklausė Guru Guru.

- Mūsų neaprėpiamai plačią ir neišmatuojamai gilią programą apibudina tik vienas žodis...

- Ir koks?

- PAKLUSKITE!

- Bet tai juk diktatūra!

- Ką jūs, žurnalistas, neturintis nė milijono eurų, galite spręsti apie tikrą demokratiją!?

- Turiu kelis euro centus, kurie, pabrėšiu, yra METALAS. Popieriniai pinigai niekam nebeįdomūs. Vienas METALINIS centas daug vertesnis už milijoną šlamančių popierėlių. O kur dar virtualios (virtualiai METALINĖS) valiutos... Šakės Metaliniam Mesijui. Mes su veganais padarysim viską, kad jis surūdytų.

Galigantas pabandė įsivaizduoti, kokia būtų milijoninė centų krūva. Trūko fantazijos, todėl, arogantiškai atsisveikinęs, paliko studiją. Bet aktuali laida tik įsibėgėjo. Liepsnojo, kunkuliavo eteris, švęsdamas paskutines žodžio laisvės akimirkas...

- Įsidėmėkite, valdžiai nerūpi paprastas žmogus, jie gyvena savo gyvenimą. „Aš visą gyvenimą dirbau, praradau sveikatą, o dabar gaunu pensiją, už kurią neįmanoma išgyventi, – dejuoja buvęs uolus, lojalus, darbštus pilietis.“ Cha, cha juokiasi valdžiagyviai: „Taip jums ir reikia, jūs turite teisę numirti, nedelskite, ir dings visos problemos“, - tiesioginiame eteryje rėžė Dravenis. – Bet koks darbuotojas iš esmės negali praturtėti, jis turi gyventi nuo algos iki algos, iki paskutinės skylutės suveržęs diržą...

Po laidos, nepaisant didžiulių reitingų, Guru Guru buvo pakviestas į Generalinio direktoriaus Reptilijaus kabinetą.

- Kodėl į studiją įleidote anarchistą Dravenį? Paskutinis įspėjimas! Kvieskite bankininkus, verslininkus, bet ką iš elito... Kalbėkite apie krizę, pasaulio pabaigą, visuotinį atšilimą... Bet ką, tik nedrįskite kelti aštrių socialinių temų.

Po sensacingos laidos, kurios galėjo ir nebūti, Riaušių policija, kaip praneša to meto spauda (nors pranešimai labai skirtingi skirtingose Жирniasklaidos priemonėse), suėmė abu protestuotojus (daugiau nebuvo), o Vegano Atamano nerado, todėl, nusprendę, kad tai dviejų anarchistų nevykusi gatvės akcija (o gal atrakcija? abstrakcija?), todėl uždarė juos į dvi atskiras (kad nesusipeštų) šeštas palatas: Draveniui teko šešta a, Guru Guru šešta b.

Reikėtų pridurti, kad kosmosas - tai didžiulis šeštųjų palatų klasteris. Klasterio elementą apibūdina (identifikuoja) šalia skaičiaus (šešeto) esanti raidė, bet kadangi atrandamos ir kuriamos naujos kalbos ir raidynai, galutinis palatų skaičius dar nenustatytas. Kiekvienas išprusęs žemietis turi atrasti savo raidę ir atverti jam skirtos (šeštos) palatos duris. Toks yra gyvenimo tikslas. Hau.

Septintoji palata, 2019 m.

Komentarai