Pradžia / Didysis Žaidimas
 

Konkurentas

Vieną nei gražią, nei negražią dieną (lietuviškas standartas) Guru Guru sužinojo, kad šalyje veikia (kitaip ir nepavadinsi) jo konkurentas - mokytojas Opapa. O koks jis populiarus... Nors seminarai mokami, knygų daug, ir jos nepigios, žmonės pas jį plūsdavo miniomis kaip vabalėliai link lempos. Juolab, kad viskas vyko brangiausiame kurorte prie jūros...

Algimantas Lyva ir Mindaugas Peleckis
2019 m. Rugpjūčio 19 d., 19:42
Skaityta: 34 k.
https://unsplash.com/photos/IiLFMkqiFrM
https://unsplash.com/photos/IiLFMkqiFrM

Susirūpinęs Guru Guru paskambino Draveniui. Jis tikrai turėjo žinoti, tikras mokytojas tas Opapa, ar apsišaukėlis. O gal koks nors priešo agentas?

- Guru Guru, pirmiausia, ačiū už skambutį, džiugu, kad nepamiršai seno bendražygio... Aš visiškai nerašau, BET jeigu yra poreikis pažaisti, traukiu iš stalčiaus kortas, šaškes, šachmatus... ir domino... RYBA! Beje, neteisingai ištarei mokytojo vardą, jis (vardas) yra toks - O'Papa. Mokytojo kilmė neaiški, sakosi esąs airis iš Ulsterio, bet aš tuo abejoju... Jis parašė apie 50 knygų, tai pseudoistorijos, plokščiažemės geografijos ir politinės ekonomijos veikalai (kliedesių, nesąmonių, plepalų rinkinys, itin mėgstamas neteisėtai pralobusio "elito"), bet mokytojas (mažąja raide) išgarsėjo, esą jis sukūrė laimės piliulę, tabletę, kapsulę... O milijonieriams jis siūlo nemirtingumo injekciją. Tiesa, Galigantas vos kojų nenukratė, bet O'Papa tvirtino, kad referentas jau nemirtingas, antraip būtų nustipęs it senas šuva.

- Sveiki. Ar gera žaisti vienam? Ryba tak ryba. Krab. Na va, Draveni, štai jį beveik ir demaskavai. Šis mokytojas save vadina OpapA, kaip koks zuikelis pievoj. Gal turi ką slėpti iš savo praeities Ulsteryje? (Sako, baisių dalykų ten yra buvę.) Apie injekciją girdėjau. Kartą, kalba, O'Papa suleido ją jau negyvai širšei (o gal vapsvai, šaltiniai pateikia skirtingas versijas). Ji atsigavo, bet modifikavosi (mutavo?) į didelę musę Bėbė, kuri turėjo geluonį, aštrų mirtiną stiletą. Ką įgeldavo, tas visą likusį gyvenimą (nedaug ten jau jo ir belikdavo) teveblendavo: bė bė bė... Gal Galigantui irgi panašiai buvo nutikę?

- Manau, kad ne. Galigantas – reptiloidas, todėl injekcijos poveikis kitoks. Be to, O'Papa teigia, kad 90 procentų žmonių yra robotai, ir jis, tik jis ir niekas daugiau gali neklystamai nustatyti, kas robotas, o kas ne. O'Papa už 555 eurus transformuoja robotą į žmogų. Daug, oi daug darbų (ne)gerų dirba nepailstantis ateities Darbininkas...

Pasigirdo riksmas, dūžiai, traškesiai...

- Guru Guru, mane užpuolė skaitmeninė pabaisa ir veja nuo kompo...

Už saugaus pusvalandžio Guru Guru kabinete pasirodė Dravenis.

- Tikiuosi, kad tu dar ne robotas.

- Negąsdinki manęs, tikrojo roboto prigimtis – metalas, - pašiurpo Dravenis. (Gerai, kad jis nesuprato, jog fone pas Guru Guru grojo naujausias black metal dievų Advent Sorrow kūrinys.)

Iš Mosino šautuvo, garsaus trilineko paleista kulka praskrido virš Guru Guru galvos. Mirties atstumas – vienas colis. Ne, visgi tai buvo ne kulka, o musė Bėbė. Dabar mutantė puolė Dravenį, smeigė tiesiai į nugarą. Išilginis pjūvis atvėrė šiurpų vaizdą: Dravenio vidus buvo užpildytas mikroschemomis, tranzistoriais ir net retrogradinėmis lempomis.

- Aš robotas, - suvaitojo netikras Dravenis ir užgeso.

Sudrebėjo parketas.

- Aš čia! O tu ar tikras? – suabejojo ką tik pro duris įvirtęs tikrasis Dravenis. - Aš nenoriu tavęs išskrosti, pakaks, jei pažvelgsi į savo plauką.

Guru Guru drąsiai išplėšė iš galvos plauką ir pakišo po mikroskopu. O siaube, – tai buvo vario laidas, padengtas plastmase...

- O aš ne robotas, - triumfavo Dravenis, kasydamasis paausį geležiniais pirštais.

Neo-Vilnius, 2019 m.

Komentarai