Pradžia / Didysis Žaidimas
 

KULTŪRA SU MINUSO ŽENKLU

- Guru Guru, kaip Tu įsivaizduoji laimę su minuso ženklu? - paklausė Dravenis. - Argi taip gali būti? Na... nebent tada, kai atsakymas dėl ligos yra neigiamas.

Algimantas Lyva ir Mindaugas Peleckis
2019 m. Gegužės 27 d., 19:24
Skaityta: 25 k.
Bruce Lee simuliakras. https://www.thewrap.com/how-did-bruce-lee-die-new-book-has-a-sad-strange-explanation-podcast nuotr.
Bruce Lee simuliakras. https://www.thewrap.com/how-did-bruce-lee-die-new-book-has-a-sad-strange-explanation-podcast nuotr.

- Taigi, kas yra laimė su minuso ženklu, ir nereikia prisidengti ligomis... - dar kartą paklausė Dravenis, - nejaugi Tu nežinai?

- Ko gero, ne..

- Pasiduodi?

- Teks...

- Tai koanas.

Ir visoje erdvėje Guru Guru ir Dravenio avatarai skambėjo tam tikra, tinkama, išieškota ir surasta muzika.

- O tai - Kaoma (tiesa, irgi su minuso ženklu), - triumfavo Guru Guru. - Ar žinai, Draveni, kad čerokiai (Calagi) sudaryti iš septynių klanų? Ilgaplaukių, Mėlynųjų, Vilko, Laukinių Bulvių, Elnių, Paukščių ir Dažų?

- Guru Guru, ir... Šį įstabų ir ypač svarbų (Europos Sąjungai) žinojimą nuslopino baisus skausmas, kai ryklys vos manęs neperkando per pusę, dantimis sugriebęs už juosmens, bet kai jam (rykliui) pasakiau apie septynius čerokių klanus, iškart mane paleido gyvą ir sveiką... dabar jau nebežinau... deja...

- Išvada - tai buvo čerokinis ryklys?

- Taip, tai nepaneigiama tiesa... bet šis nuotykis dar nesibaigė, aš patekau į 4 (ketvirtą) išmatavimą ir atsidūriau Kultūros ministro referento Galiganto alaus bokale būdamas labai mažas, ir kultūros griovėjas, maukdamas alų, matyt, tyčia, o gal netyčia norėjo suvirškinti ir mane, ir mano poeziją...

- Argi mūsų šalyje yra Kultūra (kaip Nikolajus Rerichas sakė - Šviesos, Ur, kultas)?

- Atsiprašau, išsekintas skausmo chaltūrą pavadinau kultūra, ir tuomet chaltūros griovėjas Galigantas yra teigiamas personažas. O gal referentas sukūrė naują kultą, neturiu jokio patvirtinimo, net ir paskalos...

- Draveni, dėl ko skauda, dėl kultūros?

- Ne!!! Dėl ryklio dantų... Būk nuoseklus, ir nepamiršk, kad aš atsidūriau 4 išmatavime Galiganto bokale... Ir man nereikia tokio atsakymo: "ne, aš nepamiršau".

- Taip, pamiršau...

- O ką Tu prisimeni, Guru Guru, nejaugi Tau "vienodai", kai tuoj, tuoj mane kartu su naujausia (dar neišleista) poezijos knygute praris Galigantas? Ir ką Tu prisimeni, ir ką Tu slepi?

- Nieko neprisimenu, nieko neslepiu, skendžiu Tavo begaliniame koane ir Bruce Lee raštuose.

- Blogai, man nereikia Tavo minčių, laukiu pagalbos, bet ne atsikalbinėjimų...

- Kaip moku, taip mąstau... Nesimąsto dabar kažkaip. Trikdo išmatavimai...

- Tai panašu į užgriuvusią šachtą, prie darbo!

- Pirmyn, vergai nužemintieji...

- Guru Guru, - springdamas alumi rėkė Dravenis, - patark, kaip man išvengti pražūties, išplaukti iš alaus bokalo? Kaip vėl atsidurti trimatėje erdvėje? O „Pirmyn, vergai nužemintieji...“ – tai kelias tiesiai į Galiganto skrandį...

- Patarčiau gerti bealkoholinį vandenį...

- O ar toks yra 4 (ketvirtame) išmatavime? Guru Guru, aš nerandu šaltinio... Jau tuoj neteksi pašnekovo... Galigantas vis siurbia ir siurbia alų, kuriame plūduriuoju aš...

- Manęs neišgąsdino 5 (penktasis) išmatavimas, juolab neišgąsdins ir 4 (ketvirtasis). Jis - su minuso ženklu. Daugiau man neleista pasakyti.

- Nebūk beširdis! - burbuliavo Dravenis, - svieski gelbėjimosi ratą!

- Sviestas tai sviestas, - sumurmėjo Guru Guru sviesdamas sviestinės baronkos ratą.

6 (šeštas) išmatavimas, kitas laikas, kita vieta

Komentarai