Pradžia / Didysis Žaidimas
 

Minčių duobės. Plokščia Žemė

- Nustebau, pievoj stovi akmenys, tikri menhyrai, ant vieno keisti ženklai, pailgos duobutės, ornamentai, o prie kito - nuodėguliai, pelenai, aiškiai matosi, kad čia ir dabar kūrenama ugnis... Gal anksčiau čia buvo Alka? – paklausė Dravenis. - Manau, kad tai "naujųjų pagonių" išmonė, o ne iš senovės.

Algimantas Lyva ir Mindaugas Peleckis
2017 m. Birželio 23 d., 20:02
Skaityta: 148 k.
Minčių duobės. Plokščia Žemė

- Guru Guru, miestas - ne vieta dvasiniam tobulėjimui, tai demonų lindynė... Ar tau nekyla noras pasitraukti į dykumą, kalnus, miškus, ir skaidrioje tyloje pažinti savo Tikrąją prigimtį?

- Nežinau...

- Argi tai nėra žinojimas?

- Nežinau...

- Uolus nežinojimas tolygus paklydimui...

- O man px.

- Nevykęs pamėgdžiojimas.

- Kieno?

- Atodūsio...

- Ir tai man px.

- Taip, taip, svarbūs tik pinigai, o gal ir jie tau px?

- Pinigai? Kas tai?

- Oras.

- Maniau, popierius. Dengi eto bumaga, dainavo Mamonovas (ne Mamontovas, Zvuki Mu). Mu?

- O popierius dega, virsta dūmais, kurie išsisklaido ore. Kažkaip mes nutolome nuo pagrindinės temos (o kokia ji?), ir nežinome, ko mums reikia. Taigi, Guru Guru, ko reikia žmogui iki pilnos laimės? Bent jau tau?

- Nieko, nes laimė nebūna pilna. Ji tuščia.

- Manyčiau, žmonės trokšta Armagedono, Ragnarioko, Apokalipsės, bet jau kilometrinio asteroido... Visa siaubiasklaida persunkta pražūties šlovinimu... Mėgaujamasi skurdu, emigracija, tuštėjančiais kaimais, alkoholizmu... Ir visa ši kakofonija skamba sočioje, prabangioje erdvėje, kuri net nenori izoliuotis, atsitverti nuo maro. Nejaugi, žmonės pasijuto nemirtingi ir nieko nebijo?

- Ne, žmogus linkęs naikinti save ir kitus, ir nemąstyti apie pasekmes, priežastis, apskritai nemąstyti. Draveni, mokei, kad reikia nemąstyti, tik medituoti. Nesąmonė: nemąstančių yra 99 proc. Ar jie medituoja tokiu būdu? Žinoma, ne.

- Guru Guru, viskas yra priešingai: 99 proc. mąsto, ir labai racionaliai, savanaudiškai... Tik 1 (vienas!) procentas medituoja ir nori pažinti savo Tikrąją prigimtį.

- Kaip pasakytų Igoris Valerianyčius, tu pernelyg pervertini žmogaus kvailumą.

- Žmogaus kvailumas yra sudievintas. Ypač post post post modernizme...

Kaukši kulniukai pagal žodį POST POST POST POST POST POST (daug kartų, neskaičiavom)

- Oi, tik nesakyk, kad neskaitei Moriae encomium, parašyto 1509 m. išmintingojo Erazmo Roterdamiečio. Ten žmogaus kvailybė labai aiškiai išanalizuota. Niekas jos nedievina, nebent Justin Bieber gerbėjai.

- Taip, skaičiau, ir daug kartų šią nuostabią knygą, ir net lietuviškai... Sutinku, E. Roterdamietis tikrai nesudievino žmogaus, bet dabar pasipūtusi žmonija tikrai sulauks gero antausio... Ar girdėjai apie kvantinį šuolį, apie tai, kad žmonių psichika ir protinės galios išaugs ir atsiras naujas suvokimas. Vietoj rimbo bus pasiūlytas saldainis... Aišku, tik alkstantiems... Sotūs bus pašalinti...

- Tai sąmokslo teorija kvailiams, kad jie bijotų valdžios ir jai paklustų. Be to, apie tai jau rašė Aldous Huxley savo "Brave New World".

- O ko reikia bijoti, ir kam reikia paklusti?

- Nieko...

„Paklusti reikia tik sąžinei“, pagalvojo Dravenis.

„Kas ta sąžinė, kai yra tyla gera byla“, pagalvojo Guru Guru.

- Ar tiki, kad Žemė plokščia? - staiga paklausė Angelas, atsiradęs, kaip Jam ir priklauso, iš Niekur.

Durnynas, 2017 m.

Komentarai