Pradžia / Didysis Žaidimas
 

KALBŲ ZONA. Niekija

Samių Mėnulio (Aske) duktės vardas buvo Niekija, o saulę vadino Beaivvaš. Ji saugo Šiaurės pašvaistę (Guovssahasat), kuri yra ne kas tik, o kare nužudytų žmonių sielos. Kodėl jie, šiaurės žmonės, kalba mūsų, iš Indijos ar kažkur ten pietų atėjusiųjų kalba? Niekija? Kaip jie drįsta?

Algimantas Lyva ir Mindaugas Peleckis
2017 m. Sausio 16 d., 18:39
Skaityta: 15 k.
KALBŲ ZONA. Niekija

- Guru Guru, atleisk, man nesvarbu, kodėl šiaurės žmonės, kalba mūsų, iš Indijos ar kažkur ten pietų atėjusiųjų kalba? Abejoju šia informacija, nes civilizacija, ir tuo pačiu kalba atėjo iš Hiperborėjos, iš šiaurės. Nenoriu paskęsti lingvistiniuose svarstymuose... Man įdomu, kodėl žmonės šneka, kodėl nori pasidalinti savo mintimis? Kas skatina žmones kalbėti? Štai kur pagrindinis klausimas. Kodėl norima kalbėti ne tik vienam pašnekovui, bet auditorijai, stadionui, aikštei? Kodėl neturint jokių galimybių pasiekti eterį, rašomos knygos?

- Tai žino tik tie, kurių geriau neklausti, - itin nenoriai atsakė Guru Guru.

- Aš esu tikras, kad Guru Guru žino atsakymą, bet kažkodėl tyli... – Dravenis sąmoningai ilgokai tylėjo, ir tik išgėręs arbatos puodelį iki dugno, pagaliau prabilo, -  todėl noriu sugrįžti prie Šiaurės pašvaistės, nes ji sukelia keistą ligą, kai ištisais kaimais į beprotišką transą panyra žmonės, jie kliedi keista kalba, pradeda šokti, kvailioti, o kai kurie (tokių mažai) tampa agresyvūs. Ši liga būdinga tik šiaurės kraštams. Ar gali paaiškinti šį keistą reiškinį?

Nespėjo Guru Guru atsakyti, o Dravenis pradėjo keistai, kapotais, mėšlungiškais judesiais šokti, ir praradęs pusiausvirą krito ant grindų. Guru Guru ramiai stebėjo Dravenio konvulsijas ir tylius riksmus, kurie buvo panašūs į kalbą, gal būt, Atlantidos, kas žino. O gal prabilo nesuskaičiuojamuose mūšiuose nužudytų žmonių sielos? Taip, nebuvo jokių abejonių - karių dvasios išsiveržė į laisvę.

- Draveni, kas atsitiko?

- Į kambarį įsiveržė TIE, kurių geriau neklausti! – kriokė Dravenis.

- Kas išgelbės lietuvių kalbą?

- Poezijos diktatūra, - atsakė Dravenis.

Vilnius, 2017 m.

Komentarai