Pradžia / Didysis Žaidimas
 

STALKERIJA, arba ŽAIDIMAS TĘSIASI

Parašę aštuonis romanus, Mindaugas Peleckis ir Algimantas Lyva prieš Šv. Velykas, pagauti nežemiško įkvėpimo, tęsia Žaidimą... Jo pradžią dar galima atsekti (galbūt), bet kada jis tęsis ir/ar baigsis, nežinia...

Algimantas Lyva ir Mindaugas Peleckis
2019 m. Balandžio 20 d., 14:25
Skaityta: 55 k.
Orfikų kiaušinis. lilipilyspirit.files.wordpress.com nuotr.
Orfikų kiaušinis. lilipilyspirit.files.wordpress.com nuotr.

Įprasta pasveikinti su šventėmis. Guru Guru sukūrė eilėraštį ir pasiuntė visiems fb draugams ir draugėms:

Kiaušinis
Pasaulis
Kiaušinienė
Pusryčiai
Virtas kiaušinis
Velykos
Sveikinu
Raštu

Ir pirmasis, kaip įprastai, atsiliepė prie fb nuolat budintis budistas Dravenis.

- Taip, Guru Guru, yra tokia galimybė palyginti pasaulį su kiaušiniu... Ir uždavus klausimą: kas pirmesnis - Višta ar Kiaušinis, kažkas prarandama, kažko netenkame, tik nežinau, ko.

- Ginčą siūlau spręsti absurdo keliu: pirmiausia buvo kiaušinienė, iš jos retrogradiniu būdu atsivystė kiaušinis su višta vienu metu, kaip Šriodingerio katinas.  

- Kitaip sakant, esi pavalgęs ir alkanas vienu metu...

- Gėręs, bet neatsigėręs... Gaudai vištą, pagauni kiaušinį, o jame viščiukas, kol jį pagauni - jis jau didelė višta ir t. t.

- O gal kiaušinyje - adata?

- Su Koščėjaus siūlu, kuris siūlo susiūti vištą, kad nebedėtų kiaušinių ir nebevestų filosofų iš proto... Atrodo, išeina velykinis guro-draveniškas absurdas...?

- Ne, tai armagedonas... Ir apokaliptinis absurdas. Tekstas, kontekstas, intertekstas, posttekstas ir t. t.

- Užtekstė, katra prie Užbaikalės ar tai Užbalės...

- Už sienos - užsienis... Šengeno zonoje klaidžioja bejėgis Stalkeris be jokios vizos...

- Stalkerijos piliečiams nereikia vizų. Tačiau į ją su jokia viza nepateksi...

- Stalkerijoje vyksta oficialaus Stalkerio rinkimai.

- Jau rytoj. Pasirinkimas demokratiškas - arba Stalkeris, arba St. Alkeris, arba S. Talkeris.

- Pasirinkimas domkratiškas - pakils tik prabangūs dirižabliai, o kitiems nuaus paskutinius batus, ir jie basi negalės ištrūkti iš Šengeno zonos.

- Basi jie bėgs per pievas, nuo upės prie upės, ieškos lašišų, o ras ešerius. Ir rys, rys...

- Taip, svarbiausia paryti, ir visai nesvarbu, kas pirmesnis - Višta ar Kiaušinis.

- Gaidys pirmasis, nes jis ryte užgieda, kol vištos ir kiaušiniai miega.

- Čia vėl tas pats dualizmas: kas pirmiau - Rytas ar Gaidys...

- Po perkūnėliais... Kiek dilemų. O kas pirmiau - dilema ar jos sprendimas?

- Guru Guru, man regis, kad Tavo paminėta kiaušinienė – tai Sąmonė, ir iš jos išplaukia visos dilemos, todėl svarbu – išlikti sąmoningu. Toks būtų vienintelis sprendimas.

- D'accordo. Einu virti sultinio iš vištos, kad nebekamuotų dilemos mano vargšės sąmonės nesąmonėm...

2019 04 20, Vilnius

Komentarai