Pradžia / Didysis Žaidimas
 

Kelias

Kas tiesia gyvenimo kelius? O gal tik vieną kelią? Guru Guru stovėjo dirvone ir mąstė. Staiga mintis užgulė sunkūs debesys. Atsivėrė dangaus upės, bet lietaus lašai buvo nepaprasti: nukritę ant žemės jie virsdavo akmens skalda, kurią didžiuliais kastuvais į taisyklingą trasą rikiavo aksominiais kombinezonais vilkintys kurmiai.

Algimantas Lyva ir Mindaugas Peleckis
2017 m. Rugpjūčio 01 d., 16:13
Skaityta: 69 k.
Vladimir Kush pieš.
Vladimir Kush pieš.

Nustojo lyti, dingo ir kurmiai, liko tik platus akmenukų takas. Nejaugi tai pabaiga? Plentas turi būti kietas, patogus važiuoti didžiuliu greičiu. Tarsi paklusdamos Guru Guru inžineriniam planui, atriedėjo trys didžiulės sraigės ir judėdamos it plieniniai volai išlygimo, sutvirtino kelio dangą. Štai ir viskas: kelias paruoštas kelionei. Guru Guru atsargiai užlipo ant dangiško asfalto ir pajudėjo pirmyn.

Pro šalį kosminiu greičiu lėkė sunkiai pakrauti vilkikai, didžiuliai turistiniai autobusai, blizgantys automobiliai, raketiniai motociklai ir pūkiniai dviračiai. Reikėjo būti atsargiam: žingsnis į šalį ir būsi nublokštas, sudaužytas... „Ir ko gi skrieja kiti, kelias buvo nutiestas man ir niekam daugiau“, – piktinosi Guru Guru. Tarsi atsakymas praskriejo lyg ir senovinės patrankos sviedinys. Visa laimė, iš tikro tai buvo kokoso riešutas, kuris atsitrenkęs į asfaltą sprogo. Skeveldros nesužeidė Guru Guru, tik aptaškė kokoso pienu, bet jis suspėjo pamatyti, kad tai buvo Ruda Voverė. Nusikalstamas turizmas, riešutinis chuliganizmas? Ne, tik piktas flirtas. Guru Guru, matyt, patiko jaunai Voverei, ir jeigu autobusas būtų sustojęs, tai, kaip sakoma, neišvengiamai įvyktų gražios draugystės pradžia.

Bet Guru Guru tylėjo, nemosikavo rankomis, nestabdė autobuso. Šiame gyvenimo etape jis neturėjo ką pasakyti, nes gyvenimo triukšmas rėkė taip garsiai, kad nesinorėjo, ir kažin ar buvo įmanoma jį perrėkti.

Beveik džiugiai liūdnas mintis nutraukė nelauktas šuolininko skrydis, ir tiesiai virš galvos. Tai buvo sportininkas Varlius.

- Kur skubi?

- Treniruojuosi kasdien...

- Ir kokie gi rezultatai?

- Tik diskvalifikacija 5 metams: esu įtartas dopingo vartojimu.

- Nejau?

- Aš prieš pat varžybas buvau prarijęs riebią musę, kuri, matyt, buvo nutūpusi ant musmirės kepurės.

- Užjaučiu...

Varlius nušuoliavo pirmyn, o Guru Guru mintys pajudėjo atgal. Kas gi diskvalifikavo jo veiklą? Kas išprovokavo neperrėkiamą, beveik neįveikiamą gyvenimo triukšmą?

Viduje - tyla, aplinkui noise'as, triukšmas su kario prieskoniu. Ką daryt? Nieko. Laukti nebūtina, viskas ateis savaime, sako polišineliai. Taip ir darysime.

Vieta: argi tai svarbu, laikas: žr. "Vieta".

Komentarai