Pradžia / Radikaliai
 

Nelengvai

Vakar draugas man priminė - jei nemoki už produktą, pats juo tampi. Kiek daug mūsų pasirinkimų iš tiesų yra mūsų? Kaip lengvai technologijos gali manipuliuoti žmonėmis? Kaip naiviai mes vis dar tikim, kad teisė rinktis yra vis dar mūsų rankose? Net jei šis posakis gimė dar septyniasdešimtaisiais, nelabai daug kas pasikeitė… Kaip tik, - viskas tapo kur kas sudėtingiau, nes viskas susaistyta informacijos baitais, duomenų kiekiais, kurie man kartais net sunkia suvokiami ir visa tai dažnai gimdo nuostalgiją paprastesniems laikams, kai dar ne viskas buvo susaistyta pasaulinio tinklo, kai ne visi turėjo asmeninius telefonus, kai nuotraukų albumas dar vis buvo fizinė knygasu spausdintom nuotraukom, su ranka užrašytom datom ar vardais.

Evelina Kvartūnaitė
2019 m. Lapkričio 24 d., 21:45
Skaityta: 58 k.
Evelinos Kvartūnaitės nuotr.
Evelinos Kvartūnaitės nuotr.

Tikrai nesu luditė, tikrai džiaugiuosi technologinėm inovacijom, kurios kuria ne tik pažangą daugybėje sričių pradedant medicina ir baigiant edukacija, kiek kartais noriu pati sau priminti tą istoriją, kur amerikiečių mokslininkai iššvaistė tūkstančius dolerių kurdami rašiklį, kuris veiktų atviroj erdvėj, nors jų kolegos iš Rusijos visada be problemų naudojo paprastą pieštuką. Kartais labai lengva pamiršti paprastus dalykus: kad ne visi saulėlydžiai telpa į telefono nuotraukas, kad tobulai sustyguotas virtualus asistentas niekada neatstos tikro draugo.

Viskas, ką mes kuriam, tampa mūsų istorija, paveldu ateinančioms kartoms. Viskas, kas kuria mus, tampa dalimi mūsų, tampa tuo, ką taip lengva ne tik nuslėpti nuo kitų, bet ir nuo savęs....

Beveik 11% pasaulio gyventojų turi oficialiai diagnozuotas psichologines problemas, o kiek jų yra tiesiog nepastebimos, kasdieniškai nutylimos?

Kiek žmonių gyvena su savo demonais, nes jie taip lengvai nuslepiami socialinių tinklų ir paviršutiniškų pokalbių?

Technologija yra nuostabi dovana, privilegija ir būdas sukurti gražesnį pasaulį mums visiems. Tai, ko aš taip labai nenoriu pamiršti, yra dalykai, kurių technologija išties negali mums suteikti ar pakeisti…… ir kiekvienam tai yra vis kitas, todėl norėčiau čia tiesiog palikti daugtaškį….

Komentarai