Pradžia / Didysis Žaidimas
 

KAS VALDO PASAULĮ

Kažkur dingo Dravenis, bet šis faktas nė kiek nenustebino Guru Guru. Nei tragiška, nei komiška, nei kvaila, nei protinga... Būtų puiku, jei Chryslerio vairuotojas paklystų Plungėje, Telšiuose, ir dieną, bei naktį klaidžiotų miestelių gatvelėmis. Įtikėtina? Ne! Dravenis išvyko į Kolką – štai protingas atsakymas į bevertį klausimą. Tik po mėnesio Dravenis įvirto į Guru Guru kabinetą, it girtas krito fotelį ir užmetė žygio batus ant stalo. Jokios kultūros! Bet klasikinis išsilavinimas ir aukšta kultūra neleido sudrausminti chuligano. Visada nukenčia mandagus žmogus. Bent jau Lietuvoje džentelmenui ne vieta.

Algimantas Lyva ir Mindaugas Peleckis
2019 m. Rugpjūčio 06 d., 16:27
Skaityta: 82 k.
https://unsplash.com/photos/FDJ371PeyhY
https://unsplash.com/photos/FDJ371PeyhY

- Guru Guru, ar žinai, kas valdo žmoniją? Tai ne oficiali valdžia, ne mafija, ne globalios korporacijos, ir ne masonai, ne iliuminatai, ne Romos ar Bilderbergo klubai... Tai kas?

- Lietuvą valdo... varlės. Taip pat, prisimink gyvąjį klasiką, kuris rašė (apdairiai, užsikonspiravęs): Aš labai bijau varlės, ir MAŽOS, ir DIDELĖS. Paskui net dainelė buvo pagal šiuos žodžius sudainuota. Ne veltui... O kūdroje valdžiai slėptis labai lengva - sugaudysi tas varles... Gandrai savo reikalais užsiima kitose šalyse, pas mus jie retokai besilanko...

- Taip, žmonija - tai tik Lietuva, už sienos vien dykumos, kosmoso taip pat nėra, žemė plokščia ir po neįveikiamu kupolu. Varlės – tai užsimaskavę kolonizatoriai reptiloidai, kuriuos gaudo iš Sanikovo žemės atskridę kilnūs gandrai.

- Ruduo ateina... O gal Sanikovo žemėje ne tik gandrai, bet ir onkilonai gyvena? Gal tai tikroji Hiperborėja, o gal tik vakarykštės dienos sala, kurią keliautojai netyčia pamatė, pamatė daugiau, nei galėjo. Juk pameni, kas nutiko smalsiems slidininkams, kurie netyčia pateko į Diatlovo perėją?

- Diatlovo slidininkai bandė per portalą patekti į paralelinę erdvę, bet juos sustabdė ir nubaudė vartų saugotojai. Tik nušvitę gali įveikti barjerą.

- Arba nušvitinti... Jų kūnuose, kuriuos kažkas kažkodėl išrengė, o vienai moteriai net nupjovė liežuvį, rastas didelis radiacijos kiekis... Kaip tai paaiškinti? Gal iš tiesų, kaip kažkas (konspirologai, siaubo pranašai, nuprotėję fantastai, turgaus filosofai ir t.t.) sako, mūsų visata yra už įvykių horizonto, t.y. gyvename juodojoje skylėje? Ir naujienos iš tikrojo Kosmoso mūsų nepasiekia... Gal todėl šioje visatoje kol kas nerandame jokios gyvybės, nes ji butaforinė, ir daugiau nieko be mūsų čia nėra?

- Ir mūsų čia NĖRA, - išpūtė apvalų cigaro dūmą Dravenis.

- Hm. O tai KUR mes YRA?

- Guru Guru, nėra jokio AŠ, nėra KITŲ, pasaulis tik miražas... Aš jau pavargau tai aiškinti, mažai kas tai supranta, gal vienas procentas... Reikėjo 10 metų meditacijos ir kontempliacijos, kol supratau...

- O ar geriau pasidarė tai supratus? Gal jau gali ištrūkti iš juodosios skylės, kurioje gyvename?

Dravenis atkimšo alaus skardinę, paragavo, nugėrė, išgėrė, bet neprigėrė ir nepasigėrė. Jo mąstymas nebuvo pažeistas, be to, Draveniui nereikėjo jokio mąstymo: tik siena ir meditacija. Protas – tai spąstai...

- Guru Guru, jei neskaudėtų, tai suabejotum pasaulio realumu. Bėdos, vargai, nelaimės - tai tik miražo saugikliai... Gyvenimas - tai kančia, ir supratus pasidaro truputį lengviau, tik truputį...

- O kas būtų, jei neskaudėtų? Kur tuomet dingtų miražas? Ar šuo turi Budos prigimtį?

- Guru Guru, jei neskaudėtų, suprastum, kad esi mulkinamas... Jei pasakysiu, kad turi – susimausiu (Jei pasakytum, kad ne, irgi, suniurnėjo Guru Guru.)...  Budos prigimtį turi tik žolė, ir nieks daugiau, todėl miesčionys stropiai pjauna žolę, nes bijo nušvisti... O šį „pasaulį“ valdo ne žmonės, o būtybės, tiksliau, programos, kurias mūsų protėviai vadino dievais: Šventaragis, Perkūnas, Lada, Kirnis, Austėja, Gabija ir kiti. Tu esi mitologijos specas ir juos visus pažįsti. Gal teko su kuriuo nors pabendrauti?

- Tai tu girtas šneki su dievais!

- Ir negirtas...

- Draveni, su Perkūnu mano santykiai pamaldžiai pagarbūs, nors mes esame paraleliniuose pasauliuose.

Dravenis paėmė popieriaus lapą ir pradėjo piešti lygiagrečias, paralelines linijas.

-  Gal todėl pradinukų sąsiuviniai laisvi, nes tik suliniuoti, o gimnazistų – su langeliais, grotomis. Jau penktoje klasėje tampame kaliniais, ir ne visi pasprunka iš klaidingų pažiūrų kalėjimo, - pritarė Guru Guru.

Laisvas Vilnius, 2019 m.

Komentarai