Pradžia / Didysis Žaidimas
 

ARGONAUTAI

- Vade, kuo skiriasi astronautas nuo argonauto? - paklausė Išmagnetinta Rupūžė. - Buvau, oi buvau Argonautų žemėse, kur auksavilniai avinai... Gražu, nors paišyk ir perpaišyk... – pajutęs tapybinį įkvėpimą beveik (nepastebimai) susigraudino Guru Guru.

Algimantas Lyva ir Mindaugas Peleckis
2019 m. Birželio 02 d., 19:43
Skaityta: 30 k.
ARGONAUTAI

- Tikiuosi, Auksavilnis Avinas, pats vyriausias iš avinų Tau paaiškino, kuo skiriasi astronautas nuo argonauto? - susidomėjo Molinis Tritonas.

Dabar, kai nėra po ranka nei paletės, nei dažų bet kokia spaudos konferencija tik erzino, nervino, trukdė svajoti apie ryškias spalvas, plačius potėpius...

- Nesumekeno nė žodžio, kaziolas... – burbtelėjo Guru Guru.

O Geležinis Sliekas, tarsi (iš tikro!) atspėjęs kreiserio vado meninius siekius, pradėjo braižyti ant smėlio linijas, geometrines figūras, piešti fantastiškų gyvūnų siluetus, laukdamas kad kažkas įvyks, kažkas atsitiks, ir Guru Guru bus priverstas atsakyti į šį klausimą. „Ir kodėl vadas tyli, kodėl jis slepia tiesą?“ – mąstė geriausias Paukščių tako inžinierius.

Guru Guru sklidinas dėkingumo stebėjo piešinius, ir tarsi atsidėkodamas prabilo:

- Apie tai, vaikučiai, sužinosite kitoje serijoje... (Juk tai filmas, ne???)

- O kas pasakė "miau" šioje serijoje (juk tai multikas, ne???), - susidomėjo antikvarinės animacijos gerbėja Išmagnetinta Rupūžė.

- Katinas :)

Ištaręs šį žodį, Guru Guru pasitraukė (5 min.) prie tvoros, išgėrė nealkoholinio alaus skardinę ir tyliai (negirdimai) atgailavo: - Aš pamelavau, tai blogiau nei tylėti, aš nepasigėriau, tai blogiau nei išsipagIrioti, aš kaltas, kaltas - Mea Culpa (iš lot. k. „mano kaltė“).

Tuomet prie jo prisėlino tigrinis katinas ir pasakė:

- Būk geras, pasakyk, kuo skiriasi astronautas nuo argonauto, ir tau bus atleista.

- Mjau...

Ekipažas nuliūdo, nes pažangi ir degraduota visuomenė niekada nesužinos tiesos, ir bus meluojama vis daugiau ir įžūliau... Guru Guru atsirėmė į baslį - kančia tapo nepakeliama...

- Kančia yr sladėsis... - iškošė vadas, ir staiga visai (ne)lauktai sušuko, - Eureka, [eureka]. Šauktukas. O norėjau pasakyt visai ne tai... o kas tai, nepomientam... ech [spiūvis in niekurtarp], ir tik noriu dar pridurti. Gerb. astronautai, jūs ne argonautai ir ne agronomai, nes jau panaikinti visi gastronomai ir tenka skristi į kitas planetas, kai pabosta prekybos centrai (PC).

Prie buvusio gastronomo, dabar madingos parduotuvės

Komentarai