Pradžia / Didysis Žaidimas
 

KALBŲ ZONA. Didybės manija 2

Nepaprastai galingas, beveik visagalis kultūros ministro referentas Galigantas viename prekybos centre nusipirko žaislinį erdvėlaivį, butelį konjako ir puokštę gėlių. Reikia būti arčiau tautos, paprastų žmonių, todėl Galigantas gėles išgėrė, konjaką suvalgė ir išskrido į pigių drabužių parduotuvę žaisti kosminės klounados.

Algimantas Lyva ir Mindaugas Peleckis
2017 m. Sausio 25 d., 22:39
Skaityta: 23 k.
KALBŲ ZONA. Didybės manija 2

Nereklamuokime to, kas jau ir taip išreklamuota ir už didelius pinigus. Nedarykime už dyką klaidų! Komercinė šventykla pakeista nelegaliu turgeliu, o konjakas - kaukoliniu pilstuku, gėlės - dirbtinės, o vietoje žaislinio erdvėlaivio – baklažanas. Guru Guru pastebėjo prasčioku apsimetusį Galigantą ir slapta pradėjo jį sekti. Ką ten slapta. Visiškai atvirai. Todėl ir nebuvo pastebėtas. Turgelis - tai Marsas, nes ne šventykla, bet Galigantas to nežinojo. Tai smėlis akyse duoda iliuzinį efektą ar afektą.

Pirkėjų minioje Galigantas nelauktai atsitrenkė į Guru Guru.

- Ką čia veiki? – pyktelėjo referentas.

- Gavau aš bilietą į kosmosą, į marsaeigį, patį pirmąjį, bet neskrisiu.

- Žioplį, marsaeigis neskrenda - jis ropoja po Marso smėlynus!

- O nuskuręs referentas šliaužia, sunku jam, šalta ten, o gal karšta, nenormalu, vienžo...

- Ar girdi, asile, aš keliauju į Kultūros ministeriją.

- Ir ką ten pametėt? – ironizavo Guru Guru.

Verta priminti, kad Ministerijoje (ir ne tik!) dėl Basanavičiaus skulptūrų projektų kilo isterija. Neveltui referentas persirengė skurdžiumi, nes paprasti žmonės regi tiesą. O gal veltui? Šalin ubagaus! Pakaks žaisti demokratinius žaidimėlius! Ir štai netikėtai Galigantui šovė išganinga mintis: tik Guru Guru gali pastebėti tinkamą paminklo projektą, o šlovė atiteks visagaliui referentui.

- Gerbimas Meistre, - klastingai, lapino balsu vebleno referentas, - noriu su Tamsta pasitarti dėl paminklo Didžiam Lietuviui...

- Jūs turite visus projektus, rinkitės. Kuo čia dėtas aš? – nustebo Guru Guru.

- Neslėpsiu... Patiko visi, nes įtaigiai sumenkina tautos Atgimimą. Ypač ciniški cilinderiai iš plastiko, reklamuojantys kultūros tuštumo pojūtį, todėl statyti nusprendžiau visus...

- Kur?

- Po vieną kiekviename miegamajame rajone...

- Referente, siūlau pastatyti paminklą Basanavičiui - Marse! – kvatojo Guru Guru, -

Va čia tai bus jėga. Bet pirmiausia – Magadane, (ten išvažiavo mano draugas!) o gal verčiau Absurdistane, nes visi projektai kvaili...

- Kur tas Absurdistanas?

- Tai visas pasaulis, bet ne visi žino.

- Nutilki, šiukšle, aš elito narys, milijonierius!

- Gerbiamas referente, rekomenduoju savo projektą: jau beveik pamirštą medinę 50 Litų (litai sugrįžkite į Lietuvą!) kupiūrą 10 metrų aukščio, šalia metalinio vamzdžio... Nepatinka, gerai, tebūnie kupiūra čyriko, taigi ir su Leninu.

- Klausyki, padugne, palikite mano Leniną mauzoliejaus ramybėje! - pasipiktino Galigantas.

- Nerėkite! Jūs gi iškilus kultūros globėjas!

- Mes gi drąsi šalis, visur ir net miške garsiai rėkiam!

- Miške rėkia tik paklydę uogautojai, grybautojai, riešutautojai, vaistažolių rinkėjai, ekologiniai bepročiai ir staugia alkani vilkai!

Vilnius, 2017 m.

[Muzikos niekas neužsakė, todėl jos nebus.]

Komentarai