Pradžia / Didysis Žaidimas
 

KALBŲ ZONA. (Ne)matomas minčių šokis

Kai dieną tamsu, kai sunkūs debesys uždengia saulę, kavinėje „Lydeka ir vaiduoklis“ kartais susitinka Dravenis ir Guru Guru. Dabar jie aptarinėja, kaip etruskai vaizdavo saulę ir kodėl būtent taip.

Algimantas Lyva ir Mindaugas Peleckis
2017 m. Sausio 21 d., 22:04
Skaityta: 50 k.
KALBŲ ZONA. (Ne)matomas minčių šokis

- Kas tau yra saulė, Draveni?

- Visų pirma, niekas nežino, kas buvo tie etruskai, niekas neperskaito jų rašmenų, tik žinoma, kad romėnai paveldėjo dalį jų kultūros... Bet gal aš klystu, norėčiau klysti... Saulė - tai plazminė erdvė, kurioje gyvena pusdieviai, išminčiai.

- Manau, kad e-truskai buvo e-stų protėviai, kurie turėjo internetą ir viską žinojo. Viską - stilium disko. Šokis gimdo šokį. Taip ir išmirė disko šokyje. Nežinojo bugio vugio, vargšeliai... O e-stai pankroką grojo vienu metu su Pistoletais. O gal pereinam į e-gyvenimą, Draveni? Juk virtualybė tikra?

- Guru Guru, viskas tėra iliuzija ir virtualybė netikra, tik - pustyška, be savasties, be substancijos, tik miražas, todėl nėra prasmės pereiti į e-gyvenimą. Nuo ragų, ant nagų, - kaip sako nemari lietuvių išmintis. Antra vertus, tu teisus – reikia šokti, nes tai tobula meditacija: disko, ypač rekomenduoju boogie woogie, o pistoletams - ne, tik laikiniai revolveriai, rekomenduoju: The Beatles - Revolver... Tiks CD, LP, bet koks įrašas, bet kurios radijo stoties transliacija.

- O sapnai tikri? Aš gi juose gyvenu. O gal, kaip sakė vienas mąstytojas, mes sapne dabar, o sapnuodami gyvenam? Kam tas dualizmas pasaulyje reikalingas?

- Kai sapnuoji, sapnas tikras, kai pabundi - ne. Gyvenimas sapne - tai metafora, nėra jokio dualizmo - varna juoda, sniegas baltas, bet jei mes manysime, kad sniegas ir varna neturi spalvų - vėl pateksime į dualizmo tinklą ir vėl pradėsime beviltiškai filosofuoti... Dabar, šioje kavinėje, viskas tikra, ir jokių išvedžiojimų! - tarė Dravenis.

- Sapnas, sapnas ir tik sapnas. Daugiau jokios filosofijos. Sapnus piešti, dainuoti, šokti (tik ne pagal disko muziką), rašyti, bet jokių būdu - neaiškinti. Jie nepaaiškinami.

- O jei šokdamas sakau, kad guliu ant parketo? Ir ką daryti, jei policija man aiškina, kad aš diskotekos chuliganas?

- Padainuoti Love me tender.

- Aš neturiu balso, mane išjuoks, o gal ir primuš! - išsigando Dravenis.

- Gyvenimas mano baigėsi...

Taip pasakė Guru Guru, kai išgėrė puodelį kavos. Ir tuštuma šekspyriškai praturtino situacijos tragizmą.

- Gal pabandyki paburti iš tirščių, - atsargiai pasiūlė Dravenis, - gal drumzlių gelmėje pavyks įžvelgti šviesias prošvaistes ir sėkmės horizontus.

- Labai negerai burti. Geriau tyliai sakyti sau: bur bur bur bu bu bu b b b.... Ir išsipildo.

- Svajonė?

- Ne. Gyvenimas.

- Guru Guru, tu jau turi GYVENIMĄ, tai ko tu dar nori?

- Ne, aš turiu tik svajonę gyventi.

- Tavo svajonė - išpildyta, įgyvendinta, - nusistebėjo Dravenis, - nejaugi tu netikras, suklastotas, gal esi klonas? Nesuprantu, kaip gyvas žmogus gali neturėti gyvenimo?

- Ir aš nesuprantu... Tačiau nesijaučiu gyvas. Tik skausmas tai primena...

- Taip, gyvenimas - tai kančia... - patvirtino ir nusistebėjo Dravenis, - bet jei žmogus negyvas, jis neturi jausti skausmo.

- Niekas nežino... Vėlinės juk ne veltui švenčiamos...

- Dabar supratau, kodėl tamsią dieną mes susitikome kavinėje "Lydeka ir vaiduoklis"

Vilnius, 2017 m.

Komentarai