Pradžia / Radikaliai
 

Jaras Ramūnas įvykdė pažadą: Aleksoto tiltas - peršliaužtas

Antrąją šv. Velykų dieną kompozitorius, muzikantas, rašytojas avangardistas Jaras Ramūnas (anksčiau - Ramūnas Jaras) įvykdė savo pažadą ir peršliaužė Kauno Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tiltą. Apie tai, kodėl, papasakojo pats.

Mindaugas Kaktavičius
2012 m. Balandžio 09 d., 16:25
Skaityta: 739 k.
Jaras Ramūnas šliaužia. Eriko Ovčarenko / 15min.lt nuotr.
Jaras Ramūnas šliaužia. Eriko Ovčarenko / 15min.lt nuotr.

Jaras Ramūnas:

"Šis tiltas ypatingas. Dėl to ši akcija buvo ne vien Lietuvai vienyti, bet ir pristatyti naujausią, nors ir pernykštį, albumą "Būta vandens". Jei apie Lietuvos vienijimo prasminę pusę, manau, pavyko: sunkiai ir pamažu slinkau tiltu. Jei apie albumo pristatymo pusę, tai žodis "pristatymas" čia skamba komerciškai ir galbūt net vulgariai: albumas yra susijęs su šiuo tiltu ir iš tikrųjų albumo "Būta vandens" geriausia klausytis būtent ant šio tilto: saulei nusileidus arba naktį. Šliaužiau klausydamasis šio albumo. Norėjau pasakyti tai, ką pasakiau šiuo šliaužimu apie albumą.

Negaliu daug komentuoti apie patį albumą, nes čia yra tas gan trivialus atvejis, kai žodžiai mažai ką gali pasakyti. Turbūt galėčiau pasakyti, kad atsiriboju nuo komentavimo apie šio albumo muzikos ir "pristatymo" prasmę. Šiais laikais tas muzikos tuštumas, formalizmas taip visur lenda - ir ne vien pop muzikoje. Formalizmas - iš sovietinių laikų atėjęs žodis, bet jei kalbame apie tik išoriško ir nuoširdaus požiūrio į kūrimą priešpriešą, tai "formalizmas" kaip terminas geriausiai atspindi išoriškumą.

Ruošimasis - treniruotos tam tikros raumenų grupės, nušliaužta keli šimtai metrų užmiestyje. Šliaužimas per perėją - draugai pirmiau pristabdė eismą. Pats šliaužimas - ypač kliuvo nelygumai, turėjau peršliaužti spjaudalus, žmonės ėjo pro šalį dažnai su šunimis, kai kurie žiūrėjo, bet didesnei daliai buvo nesvarbu, kas yra gerai. Muzikos kūriniai persijunginėdavo kažkaip sinchroniškai su tilto siūlėmis. Antkelis pusiau nutrūko viduryje tilto, džinsai suplyšo, gale trasos - bala, teko peršliaužti ir ją. Mp3 grotuvo akumuliatorius baigėsi baigiant šliaužti."

14 val. prasidėjusi akcija - "kuklus absurdo performansas už Lietuvos vienybę" - truko apie pusvalandį. Kaip ir įprasta, miestelėnai žiopsojo, o interneto komentaruose dažniausiai peikė "neturintį kas veikti" menininką, išleidusį daugybę įvairios muzikos albumų (Jaras Ramūnas sukūrė dvi pagrindines grupes - "Echidna Aukštyn" ir "Endiche Vis.Sat"), surengusį plačiai pagarsėjusius avangardinės muzikos festivalius "Sumirimas", "Didelis pasaulis", išleidusį avangardinės prozos knygą "dzen dzen" (Kaunas: Kitos knygos, 2008).

Naujausiojo albumo "Būta vandens" (2011) viršelis. Jaras.lt nuotr. 

Komentarai
 • Gintas
  2012 m. Balandžio 12 d., 09:14
  Šaunuolis! Laikykis!
 • Arunas Kulikauskas
  2012 m. Balandžio 09 d., 20:31
  viena iš rimčiausių šio meto LT asmeninių akcijų.
 • Arunas KUlikauskas
  2012 m. Balandžio 09 d., 17:56
  viena iš rimčiausių šio meto LT akcijų.