Pradžia / Radikaliai
 

Pasaulio kompozitoriai Druskininkus įvels į muzikinę intrigą

Kompozitoriai iš užsienio ir Lietuvos Druskininkuose siūlo muzikinę kelionę, apipintą garsų bei spalvų motyvais.

Radikaliai.lt
2014 m. Liepos 24 d., 10:49
Skaityta: 34 k.
reMIX | reMAX
Skulptorius Raphaël Mognetti ir kompozitorė Egidija Medekšaitė
EFFLUX
Sonnet 44 - A Dance (short film)

Kūrybinę vasarą tęsiantys menininkai Druskininkuose šiuolaikinės muzikos mėgėjus kviečia įvertinti jų kūrinius, kurie įkvėpti gamtos arba siejasi su spalvomis. Druskininkai visada garsėja kaip M.K.Čiurlionio gimtinė, kuriame kompozitorius ne tik leido vasaras, bet ir rašė muziką bei kūrė paveikslus, įkvėptas Druskininkų kraštovaizdžio. Reziduojantys skirtingų kultūrų menininkai pristatys savo kūrybos darbus, kuriuose atsispindės jų individualus garsinių kraštovaizdžių suvokimas.   

Lietuvos kompozitorių sąjungos inicijuojama tarptautinė menininkų rezidencija DAR (Druskininkai Artists’ Residence) kasmet sukviečia apie 20 menininkų iš skirtingų pasaulio šalių bendrai kūrybai  Druskininkuose.

Po sėkmingo tarptautinio projekto “Summer Garden Photograph”, DAR menininkai kurorto publikai pristatys šiuolaikinės muzikos koncertą. Jame daylvaus kompozitoriai Justė Janulytė, Algirdas Bružas (Lietuva), Indra Riše (Latvija), Michael Blake (Pietų Afrika) bei pianistė Irena Friedland (Izraelis).

Reziduojantys menininkai turėjo galimybė susipažinti su Drsukininkų miestu bei jo apylinkėmis: Čepkelių raistu, Švendubrės kaimu bei Raigardo slėniu. Menininkai turėjo puikią progą susipažinti kaip Dzūkijos kraštovaizdis tampa kūrybos bei įkvėpimo šaltiniu.

Kompozitorius Michael Blake’as iš Pietų Afrikos pristatys kūrinį, kurį dedikavo filosofui bei muzikantui Edward’ui Said’ui.

Indra Riše, kompozitorė iš Latvijos klausytojams pasiūlys triju spalvų - mėlynos, rudos bei baltos – muzikinę kelionę.

Kompozitorės Justės Janulytės kūrinyje išgirsime panaudotos žymiojo genijaus  J.S.Bacho citatas, o Algirdas Bružas pristatys kūrinį “Trys akvarelės”.

Viena garsiausių šiuolaikinės muzikos pianisčių Irena Friedland pristatys premjerinius kūrinius, kurie pirmą kartą nuskambės ne tik Druskininkuose, bet ir Lietuvoje. Pianistė daugiau nei  10 metų tyrinėja kūrinius, kurie visada siejasi su vaizdine medžiaga, spalvomis.

Klausytojai Druskininkuose turės retą progą ne tik išgirsti šiuolaikinės muzikos interpretacijas, bei ir po koncerto pabendrauti su kūrėjais ir atlikėja.

Šiuolaikinės muzikos koncertas įvyks liepos 25 dieną sanatorijoje “Draugystė” 18:30 valandą, Raudonojoje salėje, Druskininkuose.

Tarptautinę menininkų rezidenciją DAR remia Lietuvos kultūros taryba ir Asociacija LATGAA.

 

Kontaktinis asmuo: DAR vadovė Egidija Medekšaitė

tel: 8 610 79615

el.paštas: egidija.m@gmail.com

http://www.mxl.lt/medeksaite

Komentarai