Pradžia / Radikaliai
 

„Šventinis Bankuchenas“: subtili ironija, paslaptingumas ir geras ritmas – puikios muzikos formulė (video)

Du naujo projekto albumai, patirtis kuriant metalą, regį ir kažką panašaus į avangardinę muziką („audio teatras“), gera subtilios ironijos dozė, puikus ritmas. „Šventinis Bankuchenas“ (ŠB) mane tuo papirko (vadinkim tai muzikiniu kyšiu).

Mindaugas Peleckis
2015 m. Sausio 12 d., 16:02
Skaityta: 549 k.
Šventinis bankuchenas - Mašyte
Šventinis bankuchenas - Prie riešutmedžio
Šventinis bankuchenas - Gyč
Šventinis bankuchenas - Švenčių maratonas
ventinis bankuchenas - Jie

ŠB gimė 2010 m. „kažkur tarp Klaipėdos ir Vilniaus“. Vardo sutarėme neskelbti, bet kam reikia, be abejo, jį žino.

ŠB 1988 m. namuose ėmė klausytis „radijo iš magnetofono“, o aštuonerių dainavo death metal su nepajungta elektrine gitara (būgnai – į pagalvę) grupėje „Mortuary“ (oficialiai tai nepatvirtinta). „Gabalų nepamenu, bet angliški“, – pasakoja ŠB.

„Apie Čekuolį skaitau tris knygas...“ (Shidlas)

„Grojau reggae po Shidlo pseudonimu“, – paslapties šydą skleisteli ŠB.

Kaip Shidlas (https://www.facebook.com/pages/Shidlas/300725551207?fref=ts) jis išleido du albumus:

Vėliavos Įpareigotas Reggae (2007, U-Sound);

Saliami Postmodern (2010, Lowvibe Records, https://soundcloud.com/lowvibe/sets/shidlas-saliami-postmodern).

Kaip Šventinis Bankuchenas (https://soundcloud.com/sventinis-bankuchenas, https://www.facebook.com/pages/%C5%A0ventinis-bankuchenas/119870348028949) – taip pat du dar puikesnius albumus:

Mazuto Vonia (2013, http://sventinisbankuchenas.bandcamp.com/album/mazuto-vonia)

Savisupratimas (2014, http://sventinisbankuchenas.bandcamp.com, https://www.pakartot.lt/#/album/savisupratimas)

Kaip teigiama ŠB bandcamp puslapyje, „Mazuto vonia“ – tai 15 kompozicinių „numerių“, kuriems labiausiai tiktų „audio teatro“ apibūdinimas. „Mazuto vonią“ patariama išbandyti brandesnio amžiaus žmonėms, turintiems padidėjusį kraujospūdį, labilią nervų sistemą ir kt. Procedūrą išbandę entrepreneriai iš Antverpeno (Belgijos Karalystė), taip pat iš Malmės (Švedijos karalystė) ir Bauskos (Latvija) teigiamai įvertino stimuliacinį vonios poveikį.“

Kaip teigiama ŠB bandcamp puslapyje, „Savisupratimas“ – tai antrasis Šventinio Bankucheno albumas, kuriame mažiau audio teatro, daugiau muzikinių kompozicijų. Šiek tiek skaičių. Prieš pat albumo „Savisupratimas“ pasirodymą buvo apklausti 5 (skaičius pakeistas) respondentai. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad net (!) 34 proc. respondentų gimimo vardas buvo Silvestras. Skaičiai verčia susimąstyti: 71 proc. apklaustųjų tvirtino, jog Šventinio Bankucheno perklausų metų yra stigmatizuojami, 5,5 proc. -– jog jie jautėsi nepageidaujami su dvasingumu susijusiose vietose, 21 proc. tvirtina, jie radikaliai nesutinka, kad patenka į 21 proc. radikaliai nesutinkančių respondentų kategoriją. Beveik visi apklaustieji sutartinai tvirtino, kad apklausoje dalyvavo jie patys, o ne kas kitas.“

Antrajame ŠB albume – 17 kūrinių. Ypač veža „Radioshow“ primenantys „audio teatro“ segmentai bei toks puikus regis kaip „Jie“.

ŠB grojo festivaliuose „Be2gether“, „Satta Outside“, „GaDi“.

ŠB mėgsta stebėti aplinką. „Aš labiau muzikantas, kuris švariai gitara groja nuo 5 iki 8 akordų, bet dažniausiai dainoje naudoja nuo 3 iki 4, bet dažniau 3.“

ŠB prisimena: „Į namus buvo užėjęs vienas metalistas apžiūrėti gitaros, kurią pardavinėjau. Uždėjau jam paklausyt savo gabalą „Gyč“. Klausydami abu krizenom geras pusantros minutės. Po to jis nusipirko gitarą. Kaip jam sekasi gyvenime dabar, aš nežinau.“

ŠB neatmeta galimybės, kad menininko pašaukimas egzistuoja.

Radikaliai.lt komanda labai „užskaito“ ŠB ir Shidlas muziką ir „audio teatrą“ ir rašo jam baslį su baronka (10). 

Komentarai