Pradžia / Garsas / Sound
 

Balandžio mėnesį - net trys užsienio atlikėjų bliuzo turai Lietuvoje

Balandis žinomas kaip švaros mėnuo, tačiau Lietuvoje šiemet jis taps bliuzo mėnesiu. Net trys pasaulinei bliuzo scenai nusipelnę kolektyvai - „Koch Marshall Trio“, „Carl Verheyen Band“ ir „Mississippi Heat“ – per tris likusias šio mėnesio savaites paeiliui lankysis mūsų šalyje. Ir kiekvienas jų surengs Lietuvoje po tris pasirodymus!

Radikaliai.lt
2018 m. Balandžio 10 d., 14:34
Skaityta: 64 k.
„Koch Marshall Trio“. Organizatorių nuotraukos.
„Koch Marshall Trio“. Organizatorių nuotraukos.

Jau šį ketvirtadienį pirmą kartą atvyksta amerikiečių grupė „Koch Marshall Trio“, nors vienas jų narys jau yra koncertavęs Vilniuje. Šią savaitę balandžio 12 d. jie gros klube „Vakaris“ Vilniuje, balandžio 13 d. - klube „Tauros Loftas“ Panevėžyje ir balandžio 14 d. - klube „Ramybė“ Palangoje. „Koch Marshall Trio“ - tai trijų patyrusių amerikiečių bliuzo muzikantų kolektyvas, kurie šį žanrą sėkmingai derina su džiazo, fanko, kantri ir roko skambesiu. Grupėje groja žymus gitaristas Gregas Kochas, jo sūnus, būgnininkas Dylanas Kochas ir vargonininkas Toby Lee Marshallas. Centrinė kolektyvo ašis yra iš JAV Milvokio valstijos kilęs G. Kochas, kurio išskirtinė kūrybinė dvasia, valiūkiškas humoras ir pašėlęs temperamentas tarsi sudaro uolą, kuri ne tik virtuoziškai valdo šešiastygę, bet ir užtikrintai palaiko aukštus grupės standartus. „Fender“ gitarų ambasadorius ir vardinio gitaros priedų komplekto „Greg Koch Gristletone Pickups“ sudarytojas išleido net 15 įvairiausios muzikos albumų, kurių skambesys visada autentiškas ir kokybiškas. Jo sūnus Dylanas – puikų muzikinį išsilavinimą turintis, talentingas mušamųjų meistras, o vargonais grojantis Toby Lee Marshallas – taip pat išskirtinių gabumų, ir itin klavišinius instrumentus pamilęs muzikantas. Šiemet trio išleido debiutinį savo albumą „Toby Arrives“, kurį ir pristatys Lietuvoje.

Mississipi Heat

Po savaitės mūsų kraštą vėl aplankys gitaros meistras Carlas Verheyenas, šiuo metu su projektu „Carl Verheyen Band“ pristatantis naują albumą „Essential Blues“. Šis kolektyvas taip pat surengs tris koncertus: balandžio 19 d. – pramogų salėje „Vakaris“ Vilniuje, balandžio 20 d. - klube „Tauros Loftas“ Panevėžyje ir balandžio 21 d. - klube „Ramybė“ Palangoje. Išskirtiniai Carlo Verheyeno instrumento solo skamba jau virš keturių dešimtmečių, taigi jei kas nors yra bent šiek tiek susijęs su muzikos, kino ar TV pasauliu, tikrai girdėjo apie jo nuopelnus. Jis yra išleidęs 14 solinių albumų, taigi greta buvimo įvairiuose kolektyvuose neapleidžia ir asmeninės kūrybos. Pastaruoju metu gitaros virtuozas šalia muzikos titanų „Supertramp“ yra subūręs trijų atlikėjų projektą „Carl Verheyen Band“, su kuriuo ir dalyvauja gastrolėse „Essential Blues Tour“. Šiame ture C. Verheyeno talento gerbėjai apdovanojami unikalia proga išgirsti trijų aukščiausio lygio muzikantų atliekamą kūrybą, talpinančią geriausias bliuzo, roko, džiazo ir country skambesio tradicijas. Grammy premijos nominantui projekte talkina boso gitaristas Dave Marotta, grojęs su kitais garsiais atikėjais (Philu Collinsu, Bruce Hornsby, Kenny Logginsu ir pan.), bei talentingas būgnininkas Johnas Maderis.

Carl Verheyen

O dar kitą savaitę bliuzinis balandžio mėnesio almanachas baigsis trečio kolektyvo vizitu. Į Lietuvą pirmą kartą atvyks originalaus šiuolaikinio bliuzo atlikėjai „Mississippi Heat“. Jie pas mus irgi pasirodys tris vakarus: balandžio 26 d. – pramogų salėje „Vakaris“ Vilniuje, balandžio 27 d. - klube „Tauros Loftas“ Panevėžyje ir balandžio 28 d. - klube „Ramybė“ Palangoje. Kadaise lūpinės armonikėlės meistras ir kompozitorius Pierre Lacocque turėjo viziją – kurti tradicinį bliuzą taip, kad jo skambesys ilgai išliktų aktualus ir nesenamadiškas. Tokių užmačių vedamas jis 1991 m. JAV subūrė „Mississippi Heat“ kolektyvą ir su kaupu įgyvendino savo tikslą. Ši klasikinio bliuzo naujoviško skambesio nuostata ilgainiui lėmė grupei išskirtinę vietą kitų bliuzo atlikėjų tarpe. Jų muzikos šaknys glūdi 1950-ųjų Čikagos bliuzo palikime, tačiau darnus grupės narių penketas (o kartais koncertams muzikantų pasikviečiama antra tiek) senąjį bliuzą aprėdė šiuolaikiškai ir taip jį, rodos, ilgam prikėlė moderniam gyvenimui. Pierre Lacocque yra ne tik muzikantas, bet ir įgijo psichologo specialybę. Vis dėlto su „Mississippi Heat“ jis pasiekė bene daugiausiai – ne veltui jie buvo filmuojami TV laidose, dokumentiniuose filmuose, aprašomi bliuzo pakraipos muzikiniuose žurnaluose, ir iki šiol dalyvauja žymiausiuose tarptautiniuose bliuzo ar džiazo festivaliuose. „Mississippi Heat“ yra išleidę 12 studijinių albumų, kurių naujausias kol kas yra net 16 „karštų“ kompozicijų talpinantis 2016 metų leidinys „Cab Driving Man“.

Bilietus į visus “Koch Marshall Trio“, „Carl Verheyen Band“ ir „Mississippi Heat“ koncertus platina „Tiketa“ kasos ir internete.

Komentarai