Pradžia / Garsas / Sound
 

BIX būgnininkas Gintas Gascevičius-GINC pristato 3D animacinį klipą apie akistatą su savo baimėmis

Pernai net keturis vaizdo klipus pristatęs perkusininkas, roko grupės BIX būgnininkas Gintautas Gascevičius-GINC kviečia pasižiūrėti naują, 3D animacijos darbą "Sienomene". Tai dar vienas G. Gascevičiaus ir Vilniaus Dailės Akademijos dizaino katedros bendradarbiavimo vaisius.

Radikaliai.lt
2021 m. Sausio 20 d., 08:34
Skaityta: 64 k.
Nuotr. aut. Rolandas Parafinavičius
Nuotr. aut. Rolandas Parafinavičius

Pakalbintas Vilniaus Dailės akademijos docentas Marius Žalneravičius papasakojo, kad "kiekvienais metais VDA Grafinio dizaino katedroje III kursui yra suformuluojama nauja DINAMINĖS MEDIJOS projekto užduotis. Pavyzdžiui, „Poezijos kūrinio vizualizacija“, „Meilės laiškas“, “Lietuviškos muzikinės grupės kūrinio muzikinis klipas“, „Kultinio kino filmo originalaus dialogo panaudojimas video-animacijos interpretacijai. Šių metų kūrybinė užduotis buvo pasirinkti žymaus menininko paveikslą ir jį panaudoti kaip vartus, inspiraciją naujai istorijai, nebūtinai susijusiai su paveikslo siužetu."

Animacijos autorė Gabrielė Maksvytytė sakė, kad animuotai interpretacijai buvo pasirinktas Barnetto Newmano paveikslas „Onement VI“, sukurtas 1953 m.: "Šis paveikslas, kaip ir visi B. Newmano kūriniai, yra abstraktus, minimalistinis, išlaisvinantis spalvą, todėl animacijoje stengiamasi kuo artimiau paveikslui perteikti visą situaciją. Vaizdo klipe gvildenama egzistencinio turinio tema, kai nuolat persekioja baimės, nepasitikėjimas, tačiau ateina laikas, kai prieš jas reikia sukilti ir stengtis, kad jos nevaldytų kiekvienoje situacijoje. Linksmiausia kūrybos dalis – istorijos kūrimas, personažų įsivaizdavimas, taip pat 3D programos įvaldymas. Kuriant šią animaciją, pasirinktas 3D vaizdavimo būdas kėlė daug iššūkių, nes tai mano pirmas tokio atvaizdavimo būdo kūrinys."

„Labai įdomu dirbti su jaunais, talentingais, nežabotos fantazijos kūrėjais“, – džiaugėsi muzikos autorius G. Gascevičius savo pirmuoju darbu su G. Maksvytyte: "Nerimavau dar prieš pamatydamas pirmuosius bandymus. Bet kai patyriau, kaip puikiai vaizdas jungiasi su garsu, suteikdami vienas kitam dar daugiau įtaigos ir jėgos, visos abejonės išsisklaidė."

Tai – dar vienas, jau penktasis vaizdo klipas pagal pernai išleisto albumo "Oneirologija" kūrinius.

Šiuo metu GINC ruošia naują projektą. Menininkas sako, kad ramus karantininis laikotarpis suteikė puikią proga apmąstyti projekto koncepciją, garsinius ir vizualinius sprendimus.

"Jeigu ir toliau Covid-19 susirgimų taip sparčiai mažės, planuoju startuoti su nauju projektu jau šį pavasarį. Taigi, bus ir naujų kūrinių bei naujų video darbų”, – pažadėjo G. Gascevičius.

Komentarai