Pradžia / Garsas / Sound
 

Žinomi Lietuvos roko gitaristai pristato karštą vaizdo klipą

Robertas Semeniukas – kompozitorius, prodiuseris, profesionalus gitaristas ir dainininkas. Ilgametis Marijono Mikutavičiaus grupės gitaristas ir muzikos bendraautorius, grupės Žalvarinis įkūrėjas ir dainų autorius. Atlikėjas visai neseniai klausytojams pristatė ilgai kurtą savo solinį albumą “Backstage Stories”, kuriame yra ir ši instrumentinė kompozicija “Eat My Dust”.

Radikaliai.lt
2019 m. Gruodžio 03 d., 14:27
Skaityta: 83 k.
Žinomi Lietuvos roko gitaristai pristato karštą vaizdo klipą

R. Semeniukas pasakoja: “Su Giedriumi esame pažįstami jau senokai, pabendraujame festivaliuose ar koncertų užkulisiuose, tačiau neesame groję kartu scenoje ar įrašę dainos kartu. Jau kuris laikas kirbėjo mintis ką nors įdomaus kartu nuveikti. Kuomet pradėjau savo solinio albumo “Backstage Stories” įrašus, prisiminiau, jog yra šis talentingas gitaros virtuozas iš Kauno, tuomet ir nusprendžiau pasiūlyti įrašyti bendrą kūrinį. Giedrius atsiuntė idėją, gitarinį rifą, kurį girdime kūrinio pradžioje, jis ir buvo atspirties taškas, kuris užvedė ant teisingo kelio. Iš šio ekspresyvaus fragmento vėliau pildžiau naujomis idėjomis, ir taip atsirado pilna kompozicija “Eat My Dust”. Prie įrašų dirbome nuotoliniu būdu, internetu siųsdavau jam demo įrašus, klausėme, analizavome, kol galų gale abu likome patenkinti rezultatu ir pradėjome rašyti švaraščius. Vėliau, kai jau turėjome galutinę kūrinio versiją, nusprendėme nufilmuoti vaizdo klipą ir taip pristatyti klausytojams. Giedrius tapo operatoriumi ir režisieriumi. Filmavimas praėjo lengvai ir greitai, buvo tikrai linksma ir smagu dirbti kartu.”

Tokio įspūdingo gitaristų dueto Lietuva greičiausiai dar nėra regėjusi.

Robertas Semeniukas

Mr.Jumbo pseudonimu prisidengęs kaunietis Giedrius Balčiūnas yra gitaristas, dainų kūrėjas, kitų roko atlikėjų prodiuseris, savo koncertinę ir kūrybinę karjerą pradėjęs 2000 - aisiais metais. Šiuo metu šešis solo albumus išleidęs Mr.Jumbo jau spėjo apšilti kojas eilėje tuo meto jaunimo roko ir metalo grupių, Vitalio Kairiūkščio vedamuose S.B.S., Rasa Serra ir Donio projekte, keliuose tribute kolektyvuose, daug kur dirba, kaip sesijinis gitaristas, šiuo metu koncertuoja su Džordana Butkute.

Mr. Jumbo

G. Balčiūnas-Mr.Jumbo prisimena: “Gavęs Roberto pasiūlymą įrašyti bendrą kūrinį jo solo albumui, nei nemirktelėjęs sutikau. Aptarus, jog tai tikrai turėtų būti ne elektroninė šokių muzika, pasirausiau savo kompiuteryje ir radau "rifo" įrašą, kurį buvau numetęs ir niekada nebaigęs. Norėjau padėti Robertui galutinai sukelti audrą jo albume su šiuo kūriniu ir kaip reikia pasitaškyti decibelais ir greitais solo. Prisimenant metalistinę Roberto praeitį, nenuostabu, kad ir maestro pasirašė tokiai avantiūrai. Pasidalinus solo atkarpėlėmis radome bendrą gitarinę kalbą ir pragrojimuose. Negaliu nepaminėt, koks žaismingas buvo vaizdo klipo filmavimas, mano mažame dviejų kambarių bute Kauno mikrorajone Vilijampolėje. Prisijuokėme garindami sausą ledą ir kaitaliodami Roberto gitaras skirtingoms scenoms. Tikiu, kad šis kūrinys tinka betkokio amžiaus roko gerbėjams. O gal net patrauks dėmesį ir šiam, instrumentiniam stiliui abejingus klausytojus.”

Roberto Semeniuko albumo “Backstage Stories” dvigubo vinilo pristatymas ir perklausa vyks gruodžio 5 dieną, 19 val. klube “Nauji vėjai”, Gedimino pr. 27, Vilniuje.

Komentarai