Pradžia / Garsas / Sound
 

Akustinės psichodelinės muzikos kūrėjas Algis Fediajevas naują albumą pristatys VU Planetariume

Akustinės psichodelikos epitetą savajai muzikai skiriantis Algis Fediajevas išleidžia trečiąjį savo albumą, pavadintą „Pėdsakų lede nepalikus“, ir lapkričio 29 d, 19.00 jį pristatys Vilniuje, VU Planetariume.

Radikaliai.lt
2019 m. Lapkričio 06 d., 10:00
Skaityta: 48 k.
Akustinės psichodelinės muzikos kūrėjas Algis Fediajevas naują albumą pristatys VU Planetariume

Vinilinių plokštelių ir kompaktinių diskų pavidalu leidžiamas albumas tęsia ankstesniuose muzikanto įrašuose girdimą šamanišką muzikinę odisėją, tik, paties Algio Fediajevo teigimu, naujajame kūrinyje visos idėjos gerokai labiau realizuotos. Albumas, kuriame be Algio gitaros ir balso suskamba ir nemažai kitų instrumentų, įrašytas Anglijoje, „No Recordings“ studijoje, padedant garso inžinieriui John Hannonui, kuriam yra tekę dirbti su daugybe iškilių muzikantų – Thurston Moore, James Blackshaw, John Butcher, Wilco Johnson, Heather Leigh ir t.t. Albumo viršelį, itin taikliai atliepiantį pačią muziką, sukūrė menininkė Inga Uzkalne.

Iki šiol Algio Fediajevo kūrybos negirdėjusiems galima pasakyti, kad jis – muzikantas, kuris apsiginklavęs tik akustine gitara ir balsu (retkarčiais ir lūpine armonikėle) kuria ir atlieka muziką, absoliučiai besiskiriančią nuo to, ką Lietuvos klausytojas yra įpratęs girdėti atliekant tokiame instrumentiniame formate. Didelį dėmesį skirdamas pačiai dainai tuo pačiu jos rėmus nuolat laužo savitu ir virtuozišku grojimo ir komponavimo stiliumi paremtomis psichodeliškomis ir šamaniškomis akustinės gitaros variacijomis, svyruojančiomis tarp ramios harmonijos ir agresyvaus chaoso, Rytų ir Vakarų, folkbliuzinių atgarsių ir disonuojančių sąskambių. Atlikėjas taip pat yra pasižymėjęs kaip vienas aktyviausiai koncertuojančių undergroundinių Lietuvos muzikantų: grota ne tik įvairiausiose Lietuvos vietose, bet ir Anglijoje, Gruzijoje, Ukrainoje, Austrijoje, Slovakijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje.

Daina „Nežinia“ iš būsimo albumo: https://resonatingwoodrecordings.bandcamp.com/track/nez-inia.

Išankstinius bilietus į koncertą galima įsigyti:
https://tickets.paysera.com/en-LT/event/algio-fediajevo-naujo-albumo-pristatymas
Bilietais bus prekiaujama renginio vietoje.

Interviu su Algiu Fediajevu:

http://www.radikaliai.lt/radikaliai/2368-algio-fediajevo-akustines-psichodelikos-pasaulis-pakeliui-i-ararata-video.

Komentarai