Pradžia / Tauta ir istorija
 

Sapno gaudymas

„Savo sukurtomis sapnų gaudyklėmis siekiu pasidalinti geriausiais linkėjimais ir linkiu visiems svajotojams gerų sapnų išsipildymo realybėje“, - sako Eglė. Daugiau istorijų apie sapnų gaudykles - www.sapnugaudykles.lt.

Eglė Gudonytė
2012 m. Vasario 23 d., 21:09
Skaityta: 1924 k.
Mėlynėlė. Visos sapnų gaudyklės ir jų nuotraukos - Eglės Gudonytės
Mėlynėlė. Visos sapnų gaudyklės ir jų nuotraukos - Eglės Gudonytės

14-kampė žvaigždė.

Visu žemės gyvavimo laikotarpiu kiekvienas žmogus ir kultūra stipriai vertindavo savo sapnų ir svajonių svarbą. Iki šiol dauguma žmonių vis dar tiki sapnų galia, jų ženklais ir pranašystėm. Juk būtent sapnuose iškyla asmeniniai potyriai ir pasąmonės vaizdiniai. Kai kurie sapnai yra geri, kiti - blogi. Jie gali įkvėpti, sutrikdyti, nuvilti arba kaip tik paskatinti svajoti.

Albino akis.

Sapnų gaudyklės yra kilusios iš nedidelės odžibvų - Ojibway (arba Anishinaabe, Chippewa) - genties. Šiai genčiai buvo labai svarbi nakties vizija ir sapnai. Genties moterys ieškojo būdų, kaip apsaugoti vaikus nuo naktinių košmarų. Pirmosios gaudyklės buvo kabinamos virš kūdikių lovelių, kartu su kitais papuošimais arba žaisliukais, arba virš gultų, kuriuos nešiodavo motinos. Vėliau sapnų gaudyklės išplito po gretimas gentis, po žemyną ir dabar jau po visą pasaulį.

Draugės mėlynėlės.

Indėnai yra sukūrę nemažai mitų, istorijų apie gaudyklių atsiradimą, reikšmę ir funkcionalumą. Visos istorijos turi bendrą tikslą - apsaugoti žmogų nuo blogų dvasių ir sapnų. Apskritimas - pasaulio ir amžinybės simbolis. Gaudyklės tinklas praleidžia tik geruosius sapnus, o blogus pagauna, ir ryto spinduliai panaikina juos. Sapnų gaudyklės būna apkabinamos įvaikiais akmenukais, kriauklytėmis arba karoliukais- taip viliojami sapnai.

Lakota.

O plunksnos- tai sapnų gaudyklės ir miegančiojo jungiamasis ryšys. Per plunksnas iš sapnų gaudyklės į miegančiojo sapnus patenka gerosios, „prafiltruotos“ dvasios. Todėl, kaip matome, kabanti gaudyklė su pastoviai judančiomis plunksnomis - tai ženklas, kad pro gaudyklę vis keliauja įvairios dvasios.

Šaknis.

Komentarai
  • edmundas
    2012 m. Vasario 24 d., 09:34
    Nu nieko jamu