Pradžia / Radikaliai
 

Pasityčiojimas iš žmogiškumo: UNESCO Prancūzijos prezidentui įteikė apdovanojimą už „reikšmingą įnašą į taiką ir stabilumą Afrikoje“

Tebevykstant Prancūzijos pradėtam karui Malyje, Prancūzijos prezidentas François Hollande‘as apdovanotas už „reikšmingą įnašą į taiką ir stabilumą Afrikoje“. Tai – UNESCO apdovanojimas, pavadintas pirmojo Kot D‘Ivuaro prezidento Félix‘o Houphouët-Boigny (1905-1993), mirusio nuo vėžio, vardu.

Mindaugas Peleckis
2013 m. Vasario 22 d., 16:40
Skaityta: 152 k.
Prancūzijos prezidentas François Hollande‘as, kaip ir JAV vadovas Barackas Obama - taikos premijos laureatas, nors su jų palaiminimu vyksta karai
Prancūzijos prezidentas François Hollande‘as, kaip ir JAV vadovas Barackas Obama - taikos premijos laureatas, nors su jų palaiminimu vyksta karai

„Afrikos išminčiumi“ vadinamo F. Houphouët-Boigny vardo apdovanojimą nuo 1991 m. yra gavę Nelsonas Mandela, Yitzhakas Rabinas, Shimonas Peresas, Yasseras Arafatas, Ispanijos karalius Carlos‘as I, JAV prezidentas Jimmy‘is Carteris, Senegalo vadovas Abdoulaye Wade, Suomijos prezidentas Martti‘s Ahtisaari‘s, Argentinos žmogaus teisių gynimo organizacija „Plaza del Mayo močiutės“ ir kt.

Apie tai UNESCO pranešė vasario 21-ąją (http://www.unesco.org/new/en/media-services/single-view/news/french_president_hollande_to_receive_felix_houphouet_boigny_peace_prize). Apdovanojimas, kaip pranešama, bus įteiktas „netrukus“. Kartu su juo – 150 000 JAV dolerių.

Sausio 11-ąją Prancūzijos pradėtame Malio kare tūkstančiai žmonių liko be pastogės, yra nemažai žuvusių ir sužeistų. Vasario 1-ąją „Amnesty International“ pasmerkė „rimtus žmogaus teisių pažeidimus Malyje“, tarp jų – vaikų žudymą, „prancūzų oro antpuolio metu žuvusius bent penkis civilius, iš kurių trys buvo vaikai“.

Prancūzijos karys Malyje, prie tanko Niono miesto gatvėje sausio 20-ąją. "Press TV" nuotr. 

Kai kurie politologai mano, kad karas pradėtas dėl Malyje esančių gausių naudingųjų iškasenų – deimantų, aukso, urano. Pranešama, kad yra ženklų, jog artimu metu karas gali persimesti į Nigerį, todėl ekspertai prognozuoja, jog tai – galimai dar viena Afrikos kolonizacija.

http://www.ekspertai.eu/unesco-prancuzijos-prezidentui-iteike-apdovanojima-uz-reiksminga-inasa-i-taika-ir-stabiluma-afrikoje

Komentarai