Pradžia / Garsas / Sound
 

Kiekviena daina turi būti tarsi tobula piliulė

Viena žymiausių ir darbščiausių Lietuvos roko grupių IR (2003-2012) neseniai, tiksliau, vasario 2-ąją, pateikė staigmeną, persivadino į „The Perfect Pill“ ir per internetą paleido visai kitokios stilistikos (patys jie tai vadina rock eclectronica, tarsi pabrėždami, kad nebijo nei roko, nei elektronikos, nei ekletikos; galbūt turėsime pasunkintus lietuviškuosius „Air“?) roko dainą. Apie visa tai pasakoja pats duetas (tiek dabar naujojoje grupėje narių) – Josh McClung ir Germanas Skoris.

Mindaugas Peleckis
2012 m. Vasario 13 d., 00:39
Skaityta: 650 k.
"The Perfect Pill" (iš kairės į dešinę - Germanas Skoris ir Josh McClung). Grupės archyvo nuotr.
"The Perfect Pill" (iš kairės į dešinę - Germanas Skoris ir Josh McClung). Grupės archyvo nuotr.

Kodėl nusprendėte persivadinti? Kuo „neįtiko“ senasis, ir kaip pasirinktas naujasis pavadinimas?

Josh: Mes labiau evoliucionavome į tai, kas mes esame dabar, negu tik „persivadinome“. Kiekvienas žmogus auga, keičiasi, nori kažko naujo ir t.t., o muzikantai (ne visi, aišku, bet mes taip) dar ieško naujų idėjų, bando nestovėti vietoje ir judėti toliau. Tas toliau, mūsų atveju, yra „The Perfect Pill“.

Germanas: 2011 metų lapkritį - gruodį pradėjome įrašinėti naujus IR kūrinius, ir man su Josh‘u atėjo jausmas, kad kažkas nesiklijuoja, kad naujos dainos reikalauja naujo, kitokio priėjimo. Grupėje vyko kažkoks „bardakas“, labai daug neaiškumų dėl vadybinių klausimų ir t.t. Nusprendėme pailsėti, pagalvoti apie viska atskirai ir vėliau nuspręsti, ką daryti. Susitikę po šventinių atostogų, jau šiais metais, tvirtai nusprendėme keistis.  

Josh: Kol buvome IR, per tuos 8 metus daug visko atsitiko, keitėsi. Begalinės bosistų paieškos - buvom patenkinti visais muzikantais, kurie su mumis grojo, tiesiog kartais jie nebuvo tai, ko mums reikia, arba laiko trūkdavo, arba tam muzikantui nepatikdavo mūsų kryptis, be to jie, matyt, visi buvo ne tokie trenkti, pamišę dėl muzikos, kaip mes. Mes visada stengėmės ir stengiamės, kad kiekviena daina, kiekviena nata, kiekviena kūrybos dalis turėtų prasmę, ir būtų tobulai tinkama ten, kur yra.

Germanas: Mes galim mėnesių mėnesius dėl vienos dainos dalies mąstyt, keist, kurt iš naujo ir vėl keist arba iki „pažaliavimo“ rinkti tobulą dainos tempą. Pvz. daina „Fake World“ buvo sukurta maždaug 1998 metais, 5 metus prieš atsirandant IR‘ams – ji buvo įrašyta 6 kartus, išbrokuota ir nepateko į pirmą albumą „Now Or Never“, kitokia versija išplaukė „Minimalistic Live“ ir galų gale atsidūrė „Believe“ 2010 m. albume, – 12 metų! Mes norime, kad kiekviena daina būtų tarsi tobulai sumaišyta piliulė visom prasmėm – nes mums muzika yra terapija, vaistas. Todėl Josh‘as pasiūlė pavadinimą „The Perfect Pill“.

Josh: Germanui kažkada buvo kilusi idėja bandyt groti dviese. Per metus ta idėja evoliucionavo, bandėme mąstyt, kaip tai butu galima įgyvendinti techniškai, tačiau dažnai apie tai buvo nepakankamai rimtai šnekama, pusiau juokais.

Germanas: Idėja sugrįžo, kai mes pradėjom matyt, kad mūsų muzika juda kita kryptimi ir mes patys norime kažko naujo. Atsirado techninės galimybės, taigi viskas atsitiko natūraliai. Mes nenorėjome, kad liktu su IR pavadinimu / muzika susiję stereotipai ir norėjome pabrėžti, jog tai yra naujas etapas, todėl sugrojome paskutinius IR koncertus ir pradėjome naują veiklą.

Kurį savo albumą vertinate labiausiai? O gal nusprendėte radikaliai viską keisti, ir dėl to teko keisti ir pavadinimą?

Josh: Keistis muzikine prasme mes tikrai nusprendėme, tačiau per naktį nepasikeisi ir kaip žmogus, ir kaip kūrėjas. Kaip grupė mes tiesiog pradėjome visiškai kitaip žiūrėti į save, į „rėmus“ / stereotipus, į kūrybą, esamą ir būsimą, ir pamatėm, kad kūryba mus veda kita linkme nei tai, kas, mūsų manymu, tilptu į IR sudarytus rėmus. O albumai visi savotiški.

Germanas: Aš manau kad kiekvienas darbas (albumas) yra atspindys to, kur ir kuo tu esi – muzikaliai, techniškai; kokia tavo aplinka, kokios galimybės (tarp jų ir finansinės), kiek turi laiko jas įgyvendinti ir t.t. Todėl man visi mūsų darbai yra skirtingi ir „teisingi“, jeigu turėsime omenyje jų sukūrimo istorijas. Pirmąjį albumą „Now Or Never“ įrašėme per 10 dienų, buvome žali, trūko išmanymo arba patyrusio žmogaus patarimo – ir tai girdisi:) Tačiau dainos, manau, buvo geros ir pilnos jaunatviško entuziazmo. „Believe“ - žymiai brandesnis, bet jį ir įrašinėjome vos ne metus – įrašų pradžioje procesą labai sulėtino žiauroka avarija, į kurią pateko visa grupė ir po kurios gerą pusmetį aš negalėjau įrašinėti gitaros partijų dėl rankos ir kaklo traumų – buvo laiko apie viską pagalvot...
   
Dėl radikalumo – aš nemanau, kad mes keičiamės radikaliai, nepradedame gi groti reggie, jazz‘o ar klasikinės muzikos. Faktas – mes visada „flirtavome“ su kitais muzikos žanrais, galima teigti, kad to „flirto“ dabar bus daugiau – kaip bebūtų, darome ir darysime tik tai, kas mums patinka.

Kokia dabar grupės sudėtis scenoje?

Josh: Grupėje dabar grojant scenoje bus tik du žmonės, tai aš ir Germanas. Tačiau su mumis bus žmonių komanda, kuri kartu su dirbs per pasirodymus. Mes stengsimės papildyt mūsų energingą, kupina emocijų muziką atitinkančiais vaizdais, scenografija, apšvietimu. Tad prisijungs ir garsą įtakos Mantas Tamulionis (mūsų garso operatorius), apšvietėjas ir scenos technikas. Jie padės padaryt ne tik labai gerus koncertus, bet gerus pasirodymus, su, tikėkimės, gan įspūdingu bei originaliu šou.

Germanas: Nenoriu per daug atskleist, galiu tik pasakyti, kad bus naujovių, vienas jų – 2.1 kanalų stereo gitaros garsas, kurį aš naudosių kai kuriuose dainuose – tikrai kažkas naujo ne tik Lietuvoje.

Artimiausi planai - koncertai, įrašai, CD etc.

Josh: Stengsimės grot kuo daugiau, ir net tik Lietuvoje. Kovo mėnesį prasidės koncertinis turas: 6 d. mes grosim radijo stotyje „Opus 3“, gyvam eteryje.

Didysis „The Perfect Pill“ pristatymas vyks kovo 9 d. Vilniuje, klube „Tamsta“, kartu su DJ Mamania ir Josh‘o projektu „Yoko Mono“. Toliau keliausime į Norvegija, kovo 17 d. grosime Osle. Kaune, klube „Džem Pub“, būsime kovo 23 d. ir Rygoje - kovo 24 d. Derinami koncertai ir kituose miestuose, kai tik turėsime naujienų, būtinai paskelbsime.

Germanas: Prie įrašų taip pat dirbame, bet kol kas tegul tai lieka paslaptimi kas, kaip ir kada. Kai ateis laikas -  pranešime! Plačiau -  www.theperfectpill.lt.

Komentarai