Pradžia / Garsas / Sound
 

Pirmas Jurgos koncertas šiais metais: iš Vilniaus – visam pasauliui!

Trečiadienio vakarą Vilniuje Jurga surengė neįprastą pirmąjį koncertą šiais metais. Kaip jau tapo normalu pasaulinės pandemijos metu, dainininkės pasirodymas iš studijos vyko be žiūrovų, bet šį kartą – buvo transliuojamas ir stebimas visame pasaulyje.

M.P.3 info.
2021 m. Sausio 21 d., 14:58
Skaityta: 55 k.
Pirmas Jurgos koncertas šiais metais: iš Vilniaus – visam pasauliui!

Kartu su grupės muzikantais – būgnininku Gediminu Stankevičiumi ir pianistu Giedriumi Naku – Jurga prisijungė prie tarptautinio muzikos festivalio „Believe in Music“ surengto „Global Livestream“ koncerto, subūrusio per keturiasdešimt atlikėjų iš dvidešimt trijų valstybių ir net šešių žemynų.

Kasmet Anaheime, Kalifornijoje, vykstantis ir per šimtą tūkstančių muzikos profesionalų ir klausytojų sutraukiantis festivalis šiais metais persikėlė į virtualią erdvę, o centriniu jo renginiu tapo net 12 valandų trukusi tiesioginė koncerto transliacija. Ją, kaip ir patį festivalį, organizuoja JAV Nacionalinė muzikos prekybininkų asociacija (NAMM).

Šioje programoje atlikėjai iš tolimiausių valstybių – nuo Pietų Korėjos iki Brazilijos ir nuo Nigerijos iki Lietuvos – pasauliui kalbėjo apie savo meilę muzikai bei pristatė savo kūrybą ir šalies kultūrą. Į festivalį pakviesta Jurga ypač džiaugėsi galimybe po pertraukos vėl koncertuoti ir atstovauti ne tik Lietuvai, bet ir visai Vidurio, Rytų ir Šiaurės Europai.

„Kai pauzės tarp koncertų yra labai labai ilgos, įvertini kiekvieną koncertą kaip didžiulę šventę“, – pasakoja Jurga. „Tačiau labiausiai džiaugiuosi, kad šioje keistoje dėl karantino situacijoje, į bendrą koncertą galėjo susijungti daug šalių, atlikėjų ir sukurti kartu kai ką labai gražaus ir atspindinčio visų mūsų meilę muzikai.“

Jurga pasakoja šiam koncertui kartu su grupe paruošusi įvairiapusę programą ir iš daugiau nei šimto savo dainų nelengvai atrinkusi keturias, labiausiai paliečiančias. Pasirodymą dainininkė pradėjo savo naujausio albumo daina „Try Me“, kurios vaizdo klipas šiemet yra nominuotas metų vaizdo klipo kategorijoje M.A.M.A. apdovanojimuose.

„Niekada nekūriau muzikos tiktai Lietuvai – ji visada buvo skirta žmogui, gyvenančiam visur pasaulyje“, – pasakojo dainininkė. „Dėl to labai smagu, kad, kai atsiranda galimybė parodyti ją plačiau pasauliui, jau jautiesi pasiruošęs, nes visada link to judėjai.“

Jurga dviem kalbomis – lietuviškai ir angliškai – atliko vieną žinomiausių savo dainų „Smėlio žmonės“ iš 2007 metų albumo „Instrukcija“ ir kitą to paties albumo hitą „5th Season“. Su pastarąja daina atlikėja yra laimėjusi Baltijos dainos festivalį Švedijoje, o kūrinys yra užėmęs aukščiausias vietas kelių Europos radijo stočių topuose.

Spalvinga ir įvairiapusiška kaip ir jos kūryba Jurga savo pasirodymą užbaigė vienu jautriausių kūrinių – melancholiškuoju „So Blue“ iš 2013 metų albumo „Breaking the Line“.

Estafetės principu vykstant „Global Livestream“ koncerto programai, po pasirodymo Jurga pristatė kitą dalyvį – kompozitorių Johną Cage‘ą ir jo unikalų projektą „Organ2/ASLSP (As Slow as Possible)”.

Halberštate, Vokietijoje, atliekamas muzikos kūrinys yra ilgiausias pasaulyje, pradėtas groti dar 2001 metais ir truksiantis net iki 2640 metų. Jurga ypač džiaugėsi, kad festivalio programoje po jos pasirodė būtent Johno Cage‘o išskirtinis kūrinys vargonams „As Slow as Possible“, todėl prieš perduodamą virtualią sceną kompozitoriui jį pagerbė accapella atlikusi savo kūrinio „Soft Explosion“ fragmentą iš albumo „+37º (Goal of Science)“.

„Labai mėgstu, kai žmonės, ypač susiję su muzika, sukuria kažką nepakartojamo ir kas tikrai įsirašys į muzikos istoriją“, – prisipažino Jurga. „Tad, pristatydama Johno Cage‘o kūrinį jaučiausi mažyte šio projekto dalimi, tilteliu sujungusia mūsų programą ir Lietuvą su šiuo kūriniu.“

Koncerto transliacijos sustabdyti kadrai ir Vaido Stackevičiaus nuotraukos.

Komentarai