Pradžia / Garsas / Sound
 

Vilniečiai „Biplan“ ruošiasi šventiniam koncertui: „Dvidešimt penkeri – tiktai skaičius!”

Pavasarį prasidėjęs karantinas sujaukė rokerių iš Vilniaus planus ir trumpam pristabdė seniai brandintą „Biplan“ svajonę po Lietuvą pakeliauti su nauja džiazo programa. Turo „Džiaze tik merginos“ pasirodymai buvo perkelti ir įvyks šį rudenį.

M.P.3 info.
2020 m. Rugpjūčio 11 d., 15:32
Skaityta: 33 k.
Vilniečiai „Biplan“ ruošiasi šventiniam koncertui: „Dvidešimt penkeri – tiktai skaičius!”

Įprastai rudenį „biplanai“ švenčia ir savo gimtadienį. 1995 metų spalio 1-oji – pirmojo grupės koncerto, įvykusio Vilniuje, diena – tapo atskaitos tašku, nuo kurio rokeriai skaičiuoja iki šiol tebesitęsiančią „Biplan“ istoriją. Šiais metais, atsižvelgę į 2020 metų nenuspėjamumą, muzikantai grupės gimtadienį paminės šiek tiek iš anksto – savo didžiausiame vasaros koncerte Vilniuje.

Šventinis hitų „Labas rytas“, „Ketvirtadienis“, „Amore“, „O mes prie jūros“ ir „Kino filmai“ autorių 25 metų gimtadienio koncertas įvyks rugpjūčio 11 dieną, sostinės muzikos erdvėje po atviru dangumi „Vasaros terasa“.

Šiuo metu studijoje naujus džiazinius kūrinius ir kelias primirštas „Biplan“ dainas repetuojantys grupės įkūrėjai Maksas Melmanas ir Olegas Aleksejevas pasakoja, ką reiškia kartu groti 25 metus ir ko tikėtis jų gimtadienio koncerte.

Kaip jaučiatės – juk 25 metai scenoje velniškai daug, per tiek metų grupės spėjo ir susikurti, sugroti atsisveikinimo koncertus, ir vėl susiburti?

Olegas: Man, kaip ir prieš 25 metus, yra toks pats didelis noras groti. Per šiuos metus žiauriai įsimylėjom muziką, taigi nieko keisti nesinorėtų. O šiaip, žinoma, jaučiamės subrendę... (juokiasi)

Maksas: 25 metai – ketvirtis amžiaus – turbūt kad tai yra daug, bet man asmeniškai tai neatrodo daug. Tai yra tiesiog dvidešimt penkeri. (juokiasi) Mums tai gyvenimo būdas – grojame nuo 15-17 metų ir neįsivaizduojame, kad kažkaip kitaip galėtų būti. „Biplan“ – mums tai taip natūralu, kad dvidešimt penkeri – tiktai skaičius!

Kokie buvo didžiausi dvidešimtpenkmečio iššūkiai?

Maksas: Iššūkių buvo išties daug – pirmas koncertas, pirmas stadioninis koncertas, pirma tiesioginė transliacija, gastrolės į užsienio šalis, kur nebuvom įpratę groti, žinoma, ir vidinės mažos krizės, kai norisi parašyti dainą, o nesirašo ir kartais atėjęs į repeticiją į rankas imi ne gitarą, o stalo teniso raketę... Iššūkiai – tai ir koncertų nebuvimas, ir jų gausa – kai per 7 dienas turim sugroti 7 koncertus arba per dieną – 4. Iššūkių buvo iš tiesų nemažai ir manau, kad jų dar tikrai nemažai bus. (šypsosi)

Kokios „Biplan“ dainos ar albumai jums asmeniškai yra brangiausi? O kokią dalį savo kūrybos pavadintumėt nepelnytai neįvertinta?

Olegas: Mano mylimiausia daina yra „Labas rytas“! Nors mes ją labai dažnai grojam, daina yra mūsų vizitinė kortelė ir, atrodytų, turėtų nusibosti, bet man ji niekad neatsibosta.

Maksas: Nežinau, ar neįvertintas, gal tiesiog ne laiku pasirodęs yra albumas „Nuodai. Lyg paskutinį kartą“. Tikrai norėčiau, kad kada nors jis būtų išleistas vinilo plokštele. Šis albumas galėtų nuskambėti kur kas plačiau – ten labai daug esame įdėję...

Man asmeniškai brangiausios dainos tos, kurios netapo hitais – tai „Pusvalandis“, „Švelnumas“, „Taksi“, „Nuodai“, „Aš be tavęs ne aš“, „Ar lauksi“. Galėčiau dar prisiminti. (juokiasi) Ir turbūt nekeista, bet man labai svarbi daina yra „Amore“.

Ką dar svajojate išmėginti muzikoje?

Olegas: Ko gero, tai ką darom ir darom jau visus metus – tai „Biplan“ džiazinė programa. Džiazas man patinka seniai ir labai norėjosi pagroti kažką panašaus į džiazą. Grupėje dabar turime ir būgnininką, ir klavišininką iš džiazo pasaulio, todėl nusprendėme, kad dabar pats laikas tai padaryti. Sukūrėm pilną programą ir labai laukiame turo, o kelias programos dainas pagrosime jau gimtadienio koncerte.

Žmonės kalba, kad per gimtadienius dažnai įsiveliate į įdomias istorijas...

Olegas: Žinau, kad žmonės taip šneka, bet aš labai įdomios istorijos ir neatsimenu. (juokiasi) Nors... Pirma istorija, kuri ateina į galvą, kai savo gimtadienį atšventėme traukinyje iš Rusijos į Vilnių – mes buvom labai jauni ir karšti vaikinai ir vakarėlio įkarštyje po vagoną (nes buvo vasara) vaikščiojome vos ne su apatiniais drabužiais... Tada įsivėlėme į draugystes su visais vagono keleiviais, palydovėmis ir ištuštinom visą vagono restoraną... Bet tai čia, žinot, tiesiog linksmas gimtadienis... (juokiasi)

Maksas: (juokiasi) Nežinau, reikia žmonių paklausti, kas čia per istorijos... Tikiuosi, kad labai smagi istorija įvyks rugpjūčio 11 dieną „Vasaros terasoje“ ir labai laukiu šios istorijos. (juokiasi)

Kokių staigmenų tikėtis gimtadienio koncerte rugpjūčio 11 dieną?

Olegas: Aišku, jei dabar išduosime, tai jau nebus staigmena, bet galiu pasakyti, kad esame sudainavę ne vieną dainą duetu su ne viena nuostabia atlikėja, taigi koncerte bus duetų. Taip pat jau seniai norime pagroti mūsų džiazinio repertuaro – koncerte žmonės turbūt pirmą kartą galės išgirsti gyvai atliekamas dainas iš „Džiaze tik merginos“ programos. O vieną staigmeną mums ruošia gerbėjai, kurie išrinks dainą ar kelias, kurios labai retai skamba mūsų koncertuose, o mes jas sugrosime. Aišku, tai yra iššūkis, nes kai kurių dainų esame negroję šimtą metų... (juokiasi)

Maksas: Turbūt netikėtumų bus ir mums patiems – gal ir mums paruoš staigmenų. Gimtadienis visada kupinas staigmenų – jomis, be abejo, pasidalinsime su klausytojais, kurie ateis į mūsų koncertą. Kaip sakė Olegas, dovanų nereikia, geriausia dovana – tai yra publika, kuri ateis ir su kuria mes pasidalinsime savo džiaugsmu ir savo ketvirčiu amžiaus (juokiasi), gera nuotaika ir savo dainomis. Visų labai laukiam rugpjūčio 11 dieną „Vasaros terasoje“!

Vytauto Dranginio (VeeHouse) nuotraukos iš „Biplan“ didešimtmečio koncerto Vilniuje – „Biplan 20!“.

Komentarai