Pradžia / Garsas / Sound
 

„BIPLAN“ DALINASI BALTARUSIŠKOS „AMORE“ VAIZDO KLIPU

Viena žymiausių Lietuvos grupių „Biplan“ pasidalino vaizdo klipu baltarusiškai suskambusiai savo dainai „Amore“. „Tai yra taiki ir viltinga daina. Baltarusijoje vykstantys protestai taip pat yra taikūs, ten vyksta meilės revoliucija, tai atsispindi ir vaizdo klipe“, – sako grupės vokalistas Maksas Melmanas.

M.P.3 info.
2020 m. Rugpjūčio 31 d., 21:27
Skaityta: 36 k.
Ryčio Šeškaičio nuotr.
Ryčio Šeškaičio nuotr.

Neseniai švęsdami savo 25-ąjį gimtadienį koncerte Vilniuje „Biplan“ pirmą kartą po ilgos pertraukos „Amore“ dainavo baltarusiškai. Savaitgalį ši daina skambėjo ir „Laisvės kelio“ koncerte Medininkų pilyje. Per artimiausius viešus koncertus „Biplan“ ir toliau šį kūrinį numato atlikti mūsų kaimynų kalba.

Dainą „Amore“ baltarusiškai grupė įrašė dar 2014 metais, kai lankėsi šioje šalyje su soliniais koncertais ir dalyvavo festivalyje. Tuo metu didžiausias baltarusių naujienų portalas Tut.by buvo paskelbęs šios dainos baltarusiško teksto konkursą, į kurį buvo sulaukta 88 dalyvių. Lietuvių muzikantai pasirinko Daryos Isakovič ir Adarkos Ziankovos sukurtą tekstą.

Tąkart pristatydami dainą ir savo koncertus Baltarusijoje Maksas Melmanas ir Olegas Aleksejevas buvo pakviesti ir į šios šalies TV kanalo ONT rytinę laidą, kuri buvo transliuojama vasario 16 dieną, tad muzikantai eteryje pagamino trispalvį geltonai-žaliai-raudoną desertą iš vaisių.

Baltarusiškai skambanti „Amore“ savaitgalį jau pasirodė ir visose skaitmeninėse muzikos platformose. Tai yra ketvirtoji kalba, kuria įrašytas šis kūrinys. Anksčiau „Amore“ buvo išleista lietuviškai, ukrainietiškai ir rusiškai, visoms šioms kūrinio versijoms, o dabar ir baltarusiškai, nufilmuoti vaizdo klipai.

Pasak Makso, sudainuoti baltarusiškai buvo sudėtingiausia. Tačiau tai padaryti pavyko sėkmingai ir jo tarimą gyrė savaitgalį taip pat „Laisvės kelyje“ koncertavęs garsus baltarusių dainininkas Liavonas Volskis.

2013 metais įrašyta „Amore“ pirmiausia suskambo filmo „Valentinas vienas“ garso takelyje, sulaukė didelio populiarumo ir tais metais tapo grojamiausia metų daina Lietuvoje. Šio kūrinio garbei vienas Vilniuje esantis ukrainiečių restoranas specialiai sukūrė taip pavadintą desertą.

Tų pačių metų gruodį daina „Amore“ skambėjo septyniasdešimčiai tūkstančių klausytojų Maidane, Kijeve, kai „Biplan“ buvo atvykę palaikyti protestuotojų į Ukrainos sostinę. Visai netikėtai šis himnas meilei mūsų regione tampa tuo, kuo kažkada visame pasaulyje tapo Johno Lennono „Imagine“.

Komentarai