Pradžia / Garsas / Sound
 

Artėja ryškiausias elektroninės muzikos paribių festivalis AREA 2017

Kaip pranešė festivalio AREA 2017 organizatoriai GHIA, "pagrindinis ir dižiausias mūsų renginys šiemet iš priemiesčio keliasi į metropolį. Trys erdvės, bent keturi įvykiai, kurių metu užleisime sceną sparčiai augantiems mūsų scenos naujokams, įdomiems pašnekovams, ryškiems užsienio ar vietos kūrėjams ir gabiems įrašų selektoriams. Tolimiausi elektroninės muzikos paribiai viename renginyje. Viskas paskutinį rugsėjo savaitgalį, po vienu vardu „Area“, kai visi keliai veda į besitvarkantį Kauną."

Radikaliai.lt
2017 m. Rugpjūčio 23 d., 22:50
Skaityta: 73 k.
Artėja ryškiausias elektroninės muzikos paribių festivalis AREA 2017

09 29 / Penktadienis / 20:00
Kauno Menininkų Namai / V. Putvinskio g. 56
Kaina - 4€.
• Arkhad
• Sigīta Seyr (goo.gl/8fZsSz)
• Savaitė Tylos (goo.gl/a8jG32)
• Ir kiti.

09 30 / Šeštadienis / TBA
Kaina - nuo 15€.
• Franck Vigroux (goo.gl/g4iZm2)
• Cremation Lily (goo.gl/99XZAB)
• Daina Dieva (goo.gl/unjWyy)
• OBŠRR (goo.gl/WSNgBb)
• Pogrom (goo.gl/mbyMBR)

09 30 / Šeštadienis / 23:00
Lizdas / Nepriklausomybės a. 12
Kaina - nuo 4€.
• Patricia Kokket (goo.gl/GT3EK7)
• Hìldå (goo.gl/feTvP3)
• Sister (goo.gl/T8UPmM)
• Ir kiti.

/ Kaunas, Kauno apskr.
/ Rugsėjo 29 - Spalio 1 d.

// Klausimai ir pasiūlymai: info@ghia.lt
// Daugiau informacijos ir tiksli programa: http://area.ghia.lt/
// Renginį remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Šių metų festivalis prasidės penktadienį, rugsėjo 29 d. Pirmasis pagrindinio mūsų metų renginio koncertas įvyks istorinėje Kauno vietoje, V. Putvinskio g., kurią menotyrininkai ir architektūrologai vadina muziejumi po atvirumi dangumi. Į namą, kuriame savo veiklą vykdo Kauno Menininkų Namai, žengsime tuoj po darbų ir mėgausimės pirmaisiais pasirodymais.

Pirmieji, šiuo atveju, reiškia ne tik pirmus pasirodymus festivalio programoje, bet ir pirmus kartus scenoje. Renginio pradžia dedikuota perspektyviems scenos debiutantams, naujiems garsams, kylantiems kūrėjams. Mūsų patirtis rodo, kad prisidėjus prie bendro tikslo, bendro siekio puoselėti sceną, galima nemažai nuveikti ir padėti.

Pirmoji atlikėja - jau kelerius metus kurianti vilnietė Sigīta Seyr. Jos naujausioje kūryboje dominuoja svaiginančios garso sienos. Po antruoju slapyvardžiu slepiasi ilgametis Lietuvos techno scenos atstovas Vytautas (Inner). Dinamiškas ritmines struktūras čia keičia gyvūliški triukšmai, keliantys mišką menančią įtampą.

Sąrašas dar pilnės. Vis dėlto, mes esame atviri pasiūlymams. Kasdien ir nuolatos domimės nauja muzika, tačiau dažnai nauji kūrėjai lieka paslaptyje ir nepasiekiami. Jeigu tu, kuris skaitai šitą žinutę, turi kišenėje paslėpęs puikios kūrybos ir ieškai kur ją parodyti - atsiųsk ją paklausyti mums ir galbūt rasime tau plotą festivalio scenoje.

Prieš ir po renginio nepamirškite apsižvalgyti. Kauno menininkų namų pastatas statytas 1930 m. pagal architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio projektą. Jis buvo skirtas Vatikano diplomatinei atstovybei (nunciatūrai) Lietuvoje. Aplink jį - pagrindinis Kauno modernizmo architektūros ansamblis, stebinantis savo unikalumu visą Europą.

Paskutinių ir ištvermingiausių lauksime dabartiniame Kauno elektroninės muzikos flagmane Lizdas. Festivalio uždarymas, truksiantis iki sekmadienio paryčių, suskubs prabėgti šokių aikštelėje su įdomiausiais mūsų scenos įrašų selektoriais ir ritmingais gyvais pasirodymais.

Mykolo Žilinsko dailės galerijos ir Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios (soboro) apsuptyje įsikūręs naktinis baras greitai įsitvirtino kaip bene ryškiausia naktinio Kauno gyvenimo detalė. Per keletą gyvavimo metų čia grojo tiek ryškiausi Lietuvos, tiek užsienio didžėjai.

Čia pasirodys programoje jau paskelbta vilnietė Sister, jungianti industrinius pasažus su ritmingais kraut motyvais. Patrepsėti kvies ir ryškiausia šių metų debiutantė - Patricia Kokett. Metų pradžioje išleista kasetė buvo išpirkta akimirksiu, o pasirodyti ją kviečia vis didesni ir svarbesni festivaliai.

Netrukus šis sąrašas papilnės. Vis dėlto, pažadame, kad šįkart ausis džiugins pozityvios ir energingos emocijos. Pabaigai pabėgsime nuo žlugdančio betono svorio ir išeisime į sekmadienį su ritmingomis, tribalistinėmis ir ritualinėmis konstrukcijomis.

Prieš ir po renginio būtinai pasivaikščiokite. Prieš jūsų akis švies visa Laisvės alėja - ilgiausia pėsčiųjų gatvė visoje Europoje. Nepamirškite aplankyti Kauno centrinio pašto - vieno išskirtiniausių tarpukario architektūros objektų Kaune - ir išsiųsti artimiesiems atvirlaiškį.

Pagrindinis šių metų festivalio svečias yra kompozitorius ir režisierius iš Prancūzijos Franck Vigroux. Retai žodis kompozitorius gali kelti asociacijas su triukšmo muzikos scena. Vis dėlto, franck vigroux yra būtent tai. Žinomas dėl itin plataus spektro eksperimentų: nuo modernios klasikos iki industrial ir noise. Nenurimstantis vietoje, itin produktyvus, Franck Vigroux konstruoja sunkias garso dizaino struktūras, kurias dažnai papildo netradiciškai naudojama elektrinė gitara.

Šiuo metu retai pasirodymus rengiantis OBŠRR taip pat užlips ant festivalio scenos. Jo muzika skleidžia liūdesį, kuriuo norisi mėgautis, nerimą, kuriam atsidavus pasidaro ramiau. Vaikystėje girdėtais motyvais, neofolko, lo-fi, experimental ir net techno koliažais atlikėjas kuria melancholišką, bet aštrų ritmą, prie kurio prikausto Dainiaus Dirgėlos, Sigito Gedos, Rimvydo Stankevičiaus ir kitų poetų eilės apie pasaulio pabaigą, grįžimą į tuščius namus, galėjimą nebeiškvėpti.

Paprastai pristatome projektą, tačiau šiuo atveju labiau reikėtų pristatyti patį žmogų, itin svarbų Lietuvos industrinės scenos žmogų. Priimti jo projekto Pogrom nešamą žinią galima keliais lygmenimis: esmė ir idėja juda ledkalnio principu – kuo giliau, tuo plačiau. Pačiame viršuje pavadinimas, priverčiantis susiraukti vieną kitą žmogų, o giliau – platus išgyvenimų, kritikos ir netgi ilgesingos nihilo-romantikos liūnas. Pogrom yra lietuviško power electronics veidas.

Užaugintas pilkos ir niūrios Jonavos urbanistikos bei industrinės aplinkos, dabar reziduojantis Vilniuje, Hìldå savo skambesiu išsiskiria iš kitų sostinės didžėjų. Sukaupęs unikalių ir nišinių atlikėjų įrašų kolekciją, Benas Trakimas skleidžia plataus spektro garsą, pasirodymų metu skandinamą cigarečių dūmų kamuoliuos. Transliuojamas naratyvas susideda iš įvairių pamestų įrašų, neryškių kūrinių, egzotiškų pusiaujo ritmikų ir įvairių eksperimentų.

Skaudi pabaigos melancholija – būtent šis jausmas paskatino rastis lietuvio projektą Savaitė Tylos. „Garsai deformuojasi keičia savo pavidalą, lyg prisiminimai, iš lėto patampa hiperbolizuotais vaizdiniais įstrigusiais tarp fantazijos ir realybės. Vaizdiniai nuolat grįžta, kartojasi, neapleidžia, nepaleidžia, okupuoja, rezonuoja ir galų gale, nepaisant desperatiško noro juos išlaikyti, vis vien ima blėsti. Savaitė Tylos yra nerreguliariai pildomas dienoraštis“.

Daugiau informacijos:
http://area.ghia.lt

Komentarai