Pradžia / Didysis Žaidimas
 

Naujasis Saturnas

Tarsi visuotinai žinoma, kad Saturnalijos – tai romėnų šventė, skirta mitiniam Romos karaliui Saturnui, Jupiterio tėvui. Neverta abejoti, šventė prasidėdavo gruodžio 17 dieną. Pilnai tikėtina, kad Saturnalijos išreiškė ankstesnių laikų lygybę, laisvę, gerovę. Pagirtina, sektina, toleruotina... Per Saturnalijas būdavo puotaujama, dalijamos dovanos: nuostabu, nes kai kuriuos papročius, ritualų elementus perėmė Kalėdos. Tačiau niekas nežino, kas tuo metu vyksta Saturne. Neverta nustebti, nes niekas nežino net to, kas vyksta Lietuvoje. P. S. Čia minimi pavadinimai nėra reklama. P. P. S. Rašyti pasvirusiu šriftu taip smagu ir kieta, kad tai iki šiol tebedaro postsovietinis akademinis pasaulis.

Algimantas Lyva ir Mindaugas Peleckis
2017 m. Rugsėjo 19 d., 08:26
Skaityta: 37 k.
http://assets.itsnicethat.com/system/files/042017/58ec97a17fa44c3d360010ea/images_slice_large/TIL_MJINT.gif?1491900715
http://assets.itsnicethat.com/system/files/042017/58ec97a17fa44c3d360010ea/images_slice_large/TIL_MJINT.gif?1491900715

Dar ne viskas prarasta. Šalies sostinėje tikrai (į)vyko toks, ar jau labai panašus pokalbis.

- Šįkart Saturnalijose dalyvauja daug personažų (rinkitės patinkančius!), tarp kurių neabejotinai yra žymusis Ulsterio didvyris Kiu Chulanas (Cú Chulainn)!

- Guru Guru, visa tai tik legendos, o Lietuva ne Roma, ne Airija... Dabar Saturnalijos - tai garsaus menininkų baro Saturnas žūties (nelygioje kovoje su prekybos centru Milžinas) paminėjimas, ir tikiuosi, kad bus atšvęstos ir metinės, - aiškino Dravenis, - o aš (kaip ir visi nepripažinti poetai) gedžiu, nes niekaip negaliu išsivaduoti iš Saturno traukos...

- Bus, kur nebus. Tai taps tradicija, admirole Draveni. Kas lankose šiame bare? Juk baisoka į tokį eiti, jei nesi, aišku, koks nors mitologinis personažas arba Suokalbio klientas, - ironizavo Urtė.

- Po griūties Saturnas persikėlė į Užupį, ir ten smagu, ypač naktį, kai iš patalų išlenda lunatikai, - aiškino Giedrė, - baisoka, bet pasiutiškai linksma.

- Oi, tik ne Užupis, tas snobų ir turtuolių supirktas kadaise bomžavas rajonas, kuris buvo išties žavus, nors ir netvarkingas...

- Guru Guru, tu teisus, - tarė Dravenis, - reikia ieškoti sunaikinto Saturno. Bet kur?

- Tik Naujajame Saturne visi bus laimingi... – svajojo Urtė, - pasišvęskime aukštam tikslui.

- Niekas neturi žinoti, kur, tai paslaptis. Vadinsime tą vietą Naujuoju Saturnu, - tarė Guru Guru.

- Dabar pagaliau aš supratau, - nušvito Dravenis, - tai Šambala.

- Ne, tai Ožio Pėda, naujas rajonas, kurių kaip grybų po švininio lietaus daugėja Vilniuje. Turiu tave nuvilti, mielas drauge.

- O kodėl ne Vilko Pėda?

- Ožys - Saturno simbolis. O gal Saturnas Ožio? Jei ir ne, tebūna.

- Guru Guru, reikia ieškoti naujo statomo rajono, o suradus, paimti banke kreditą, sunkiai dirbti, prarasti darbą ir netekus buto, ant parko suolelio sapnuoti laimę. Tai – Naujasis Saturnas.

- Vadinasi, Naujasis Saturnas - prabangių suolelių rajonas, pagaliau man tapo aišku. Tie suoleliai šildomi, juos saugo specialiosios pajėgos ir Varna. Geležinė Varna. Nes Geležinis Vilkas buvo prijaukintas Pasvirusiojo Gedo, pririštas prie Vamzdžio ir virto Cūciku, - neįmanomas paieškas užbaigė Guru Guru.

Socialinėje hierarchijoje nepaliaujamai vyksta judėjimas nuo plėšrių gyvuliškų formų link civilizuoto, taikaus žmogaus. Naujajame Saturne šis procesas vyksta atvirkštine tvarka, todėl neieškokime utopijos.

(tikitės, kad čia kas nors bus parašyta? a figuški)

Komentarai